EL esialgu Venemaale uusi sanktsioone ei kavanda

Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/Ukraine's Foreign Affairs Ministry

Euroopa Liidu välisministrid rääkisid esmaspäeval video vahendusel Venemaa vägede koondumisest kriimi ja mujale Ukraina piiri äärde. Uusi sanktsioone esialgu kavas pole.

EL-i välisministrite kohtumisel osales ka Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba, kes andis ülevaate olukorrast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi ministrite hinnangul on Kremli tegevus väga murettekitav, ei planeerita praegu Venemaale kehtestada uusi sanktsioone. Nende vastu on teiste seas ka Saksamaa.

"Rohkem kui 150 000 Venemaa sõdurit on kogunenud Ukraina piirile ja Krimmi. Edasise eskalatsiooni oht on ilmselge. Kiidame Ukrainat vaoshoitud reaktsioonide eest ja kutsume üles Venemaad pingeid rahustama. Meie ühine sõnum on väga selge: toetame täielikult Ukraina iseseisvust ja territoriaalset terviklikust," rääkis EL-i välispoliitika kõrge esindaja Josep Borrell.

"Kõik teavad, et on asju, mida ei saa heaks kiita ja millel on tagajärjed. Nii nagu näiteks olid Krimmi annekteerimisel, mis oli rahvusvahelise õiguse vastane. Ma arvan, et meil on võimalik anda enda panus, et sündmused ei eskaleeruks kaugemale ja olukord ei läheks nii kaugele nagu Krimmi annekteerimise ajal. See on meie peamine eesmärk ja anname endast kõik, et see konflikt lahendataks diplomaatiliselt," ütles Saksamaa välisminister Heiko Maas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: