Katri Raigi nimekiri võitis Narvas

Katri Raigi valimisnimekiri sai Narvas 15 kohta ehk vaid üks mandaat jäi puudu, et saada 31-liikmelises volikogus absoluutne häälteenamus.

Teisele kohale tuli Keskerakond, kes sai 10 kohta.

Endise linnapea Aleksei Jevgrafovi valimisliit "Elagu Narva" sai neli mandaati.

Valimiskünnise ületas piirilinnas ka Eesti 200, kes sai volikogus kaks kohta.

EKRE Narvas valimiskünnist ületada ei suutnud.

Isikutest kogus enim hääli Katri Raik, kelle poolt hääletas 4512 inimest.

Jevgrafov sai teisena 972 häält. Keskerakonnale tõi enim hääli Mihhail Stalnuhhin - 619.

Eesti 200 kandidaat Natalja Umarova sai 464 häält.

Katri Raigi valimisliidu võit oli erakordne, sest Keskerakond pole 20 võimuaasta jooksul veel valimisi kaotanud. Võit oli ka veenev - Raik sai Narvas läbi aegade parima isikliku häältesaagi ehk 4512 häält.

"Me ise olime väga tublid. Mul on suurepärane poliitiline perekond, me 85 tegime tõesti Narvas ajalugu. Olime tänavatel, rääkisime inimestega, muutsime valimiskampaaniat kui sellist. Narva inimesed hakkasid köökides rääkima kohalikust poliitikast. Ma arvan, et see on märkimisväärne läbimurre," ütles Raik "Aktuaalsele kaamerale".

Kui Katri Raigi nimekirjal on Narva volikogus 15 kohta, siis Keskerakonnal kümme. Võrreldes eelmiste valimistega kaotas Keskerakond 13 mandaati.

"See kriis, mis meil on olnud viimased kolm ja pool aastat, see, mis juhtus omal ajal, kui erakonnast lahkus praktiliselt pool liikmetest ja kõik need, kes olid tegusad, arvestatavad isiksused siin Narva tasemel. Seda nii lihtne taastada ei ole," selgitas Keskerakonna Narva esinumber Mihhail Stalnuhhin.

Siiski ei saanud Raigi valimisliit volikogus enamust ja linna valitsemiseks peab hakkama koalitsiooni moodustama.

Toimetaja: Urmet Kook, Jüri Nikolajev, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: