Kasahstani strateegilised asutused on Vene sõjaväeüksuste valve all

{{1641735720000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/Russian Defence Ministry

Kasahstani strateegilised hooned on Vene sõjaväeüksuste valve all, teatas riigi presidendi kantselei.

Tegu on Kollektiivse Julgeolekuleppe Organisatsiooni kaudu riiki appi kutsutud rahuvalvajatega, vahendasid Reuters ja "Aktuaalne kaamera".

Kollektiivse Julgeolekuleppe Organisatsiooni komandöri Andrei Serdjukovi sõnul jäävad organisatsiooni väed Kasahstani kuni olukorra täieliku stabiliseerumiseni.

"Vastavalt kollektiivse julgeolekuorganisatsiooni otsusesele on kollektiivsed rahuvalvejõud lõpetanud paigutumise Kasahstani Vabariigi territooriumile. Hetkel tegelevad rahuvalveüksused tähtsate sõjaliste, riiklike ja ühiskondlikult oluliste rajatiste valvega Almatõs ning ümbritsevatel aladel," sõnas ta.

Vene kaitseministeerium avaldas pühapäeval ka video Vene vägedest Almatõ lennujaamas ja Almatõ lähistel sõjalennuväljal. Interfaxi teatel on tegu Vene sõjaväe hädaolukorraks valmistumise õppusega.

Kasahstani riiklik telekanal Habar 24 teatas, et sel nädalal lahvatanud meeleavaldustega seoses on arreteeritud ligi 6000 inimest, nende seas ka hulk välismaalasi.

Värsketel andmetel sai protestide käigus surma 164 inimest, vahendas Interfax Kasahstani terviseministeeriumi infot.

Kasahstani valitsuse teatel on olukord riigis praeguseks valitsuse kontrolli all. Uudisteagentuuri Reuters teatel on olukord kogu Kasahstanis rahunemas ning inimesed tagasi pöördumas tavalise elu juurde. Ligipääs internetile on jätkuvalt piiratud.

Kreml teatas, et esmaspäeval toimub Kollektiivse Julgeolekuleppe Organisatsiooni erakorraline virtuaalkohtumine, millel osaleb ka Vene president Vladimir Putin.

Toimetaja: Kadri Põlendik, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: