Tallinn pani linnahalli projekti riiulisse

{{1651041900000 | amCalendar}}
Linnahall.
Linnahall. Autor/allikas: ERR

Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäeval, et võimalike investorite vähese huvi ja ebastabiilse olukorra tõttu ehitusturul pole linnahalli rekonstrueerimise projektiga praegu mõistlik edasi minna.

Linnahalli projektiga ei ole mõistlik praeguse plaani järgi edasi liikuda, vaid projekti jätkamise üle tuleks otsustada, kui majandus ja poliitiline olukord on stabiliseerunud, investoritel on jälle võimalik teha kaalutletud otsuseid ning oma võimalusi ja riske adekvaatselt hinnata, märkis Tallinna linnavalitsus otsuses.

Tallinn palkas veebruaris ärinõustajaks KPMG Balticsi, kes pidi välja selgitama, kas ja kui palju on võimalikke investoreid, kes oleksid nõus koos Tallinnaga linnahalli renoveerima konverentsi- ja kontserdikeskuseks.

KPMG Balticsi uuringust selgus, et investorid on muutunud ebakindlaks, kuivõrd ehitusettevõtjad ei ole ebakindlas olukorras valmis tegema pikaajalisi prognoose ega sõlmima fikseeritud hinnaga lepinguid. Investorite vähene huvi aga tähendab seda, et et linnale partneri valimisel ei teki piisavat konkurentsi.

Tallinn ei tea praegu ka ise, kui palju on linn võimeline linnahalli renoveerimisse investeerima. "Valitsevas turuolukorras on muutunud võimatuks projekti realiseerimise kulu välja arvestamine, mistõttu on oluliselt suurenenud ka projektiga seotud riskid. Seega on linnapoolse toetuse võimalikkuse ja suuruse üle majanduslikult mõistlikum otsustada ning selles osas potentsiaalsete investorite ootusi täpsemalt kaardistada majandus- ja poliitilise olukorra stabiliseerumisel, et tagada linna vahendite otstarbekas kasutamine," märkis linnavalitsus kolmapäevases otsuses.

Kõlvart: sügisel teeme uue hinnangu

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles ERR-ile, et linnahalli renoveerimise projektiga liigutakse ikkagi edasi ning sügisel vaadatakse uuesti, kas ja millal oleks mõistlik partneri leidmiseks konkurss välja kuulutada.

"Valmistame ette konkurssi, millega püüame partneri leida. Sügisel teeme uue hinnangu, millal võiks konkursi välja kuulutada. Aga konkursi tingimusi hakkame me ette valmistama igal juhul ja läbirääkimisi võimalike investoritega me jätkame igal juhul," lausus Kõlvart, kelle sõnul on huvi ettevõtjatel endiselt olemas ning ka praegu pöördutakse ettepanekutega otse linnavalitsuse poole.

Tallinn tegi mullu sügisel ka ise ettevõtete seas turu-uuringu ning see näitas, et huvi on olemas, konkreetset huvi näitas üles neli ettevõtet, ütles toona Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Kõlvarti sõnul on linna eesmärk linnahall renoveerida suure saaliga konverentsikeskuses, samas saalis peaks saama ka kontserte korraldada.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: