Kallase hinnangul paistab Isamaa käitumisest soovimatus raskel ajal valitsusse tulla

Foto: Siim Lõvi /ERR

Peaminister Kaja Kallase sõnul paistab koalitsiooniläbirääkimistel Isamaa käitumisest, et nad väga ei soovi raskete aegade lähenedes valitsusse tulla.

"Mulle kohati tundub, [kui] me neid läbirääkimisi peame ja tõesti neid nõudmisi tuleb igasuguseid ja palju. Ei olda ka nõus kompromisse tegema, kuigi oleme pakkunud erinevaid lahendusi. Soovitakse teha, mida Isamaa soovib, 100 protsenti seda, mida nad on algusest peale nõudnud, see ei ole päris läbirääkimiste mõte," rääkis Kallas neljapäeval "Vikerhommikus".

"Mulle kipub tunduma, et opositsioonis on muidugi mugavam olla kui valitsuses, kui on rasked ajad, nagu me teame, tulemas," lisas Reformierakonna juht.

Kallas rääkis, et sügis saab olema väga raske aeg ning valimised on kohe pärast sügistalvist kütteperioodi, mis tuleb karm "ja paraku riigi rahaga kogu seda valu me ei suuda kinni maksta".

"Hollandi peaminister siin ütles, et kogu see inflatsioon on sõjamaks – et me maksame samuti selle eest hinda, aga me maksame seda rahas, mis on tunduvalt odavam kui see, et see sõda meie koduterritooriumil toimub," rääkis Kallas Madridist NATO tippkohtumiselt.

"Aga miks ma sellest räägin, on see, et tulevad väga rasked ajad ja tundub, et kergem on olla siis opositsioonis. Minu tunne on, et soov valitsusse tulla ei ole võib-olla nii tugev, kui ma oleksin lootnud," tõdes ta.

"Aga eks me jätkame edasi," lubas Kallas.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: