Seeder: koalitsioonikõnelustel pole kompromissini veel jõutud

{{1656771300000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Isamaa esimehe Helir Valdor-Seedri sõnul jätkusd laupäeval koalitsioonikõnelused erakondade juhtide vahel telefoni teel. Tema sõnul pole kompromissini veel jõutud, kuid selle nimel pingutatakse.

Reformierakonna, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees pidasid laupäeval küll kahepoolseid vestluseid, kuid ühisele kohtumisele ei kogunetud.

Seeder ütles ERR-ile, et erakonnad pingutavad kompromissini jõudmise nimel.

"Meie selles suunas pingutame. Me oleme teinud jooksvalt mitmeid vastutulekuid ja kompromisse ja leidnud ka ühiseid sõnastusi, kus osapooled on leidnud, et keegi ei olegi pidanud taganema oma ettepanekutest, et on leitud selline hea lahendus," rääkis Seeder.

"Aga ma usun, et kui kõik osapooled tõesti tahavad ja on valmis kompromissideks, siis on see võimalik. Aga nagu ma ütlen, tänaseks veel nii suurt ühisosa leitud ei ole," lisas ta.

Seedri sõnul ei ole ühisosa muu hulgas eestikeelsele haridusele üleminekus ja ka mõnes julgeolekuküsimuses.

Perehüvitiste teemal ei ole Seedri sõnul küsimus ainult summas, vaid ka selles, kas perehüvitisi hakatakse indekseerima nii nagu seda tehakse pensionitega.

Seedri sõnul keskenduvad esimehed praegu erakonnasisestele aruteludele nende punktide üle, kus ei ole veel kokkulepet saavutatud.

"Ma saan aru, et erinevad osapooled või partnerid peavad omakeskis või omavahel nõu pidama, enne kui me saame kolmekesi maha istuda. Ju siis ei ole valmisolekut või ole mingeid häid kompromissettepanekuid teineteisele," ütles ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets.

Läänemetsa kinnitusel oli tema kolmepoolseks kohtumiseks ka laupäeval valmis. "Me oleme täna valmis, homme valmis ja ka ülehomme valmis. Kui Reformierakond Isamaaga selle saavutavad, mis neil on vaja saavutada, siis loomulikult me istume maha ja räägime," rääkis Läänemets.

Seeder ütles, et esmaspäeval peaksid koalitsioonikõnelused jätkuma delegatsioonide vahel.

"Homse päeva jooksul on plaanis vahetada erinevaid ettepanekuid ja tekste, kuidas me näeme kompromisse nendes küsimustes, kus me veel kokkulepet saavutanud ei ole. Esmaspäeval peaks koalitsiooniläbirääkimised traditsioonilisel viisil delegatsioonide vahel jätkuma," sõnas Seeder.

Reformierakonna juht Kaja Kallas ei soovinud koalitsioonikõneluste käiku ERR-ile kommenteerida.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"; ERR-i raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: