Soome: Venemaalt saabub Soome üha rohkem sõjaväekohuslastest mehi

Imatra piiripunkt 2020. aastal.
Imatra piiripunkt 2020. aastal. Autor/allikas: Alexey Ivanov / Flickr

Soome välisministeeriumi hinnangul tahab üha enam sõjaväekohuslastest Vene mehi lahkuda Venemaalt Soome. Taoliste inimeste hulk hakkab ilmselt kasvama pärast Putini teadet osalisest mobilisatsioonist Venemaal, vahendab Helsingin Sanomat.

Soome välisministeeriumi konsulaarküsimuste osakonna juhataja Jussi Tanneri sõnul püüab Venemaalt lahkuda üha suurem hulk Vene sõjaväekohustuse eas mehi, mis on näha ka Soomele esitatud viisataotluste arvus.

Tanneri hinnangul on huvi kasv olnud märgatav.

"Osa taotluste puhul on näha katset Venemaalt lahkuda ning ei ole näha selget Venemaale naasmise tingimust. Sellised viisataotlused lükatakse tagasi," selgitas Tanner.

Ametniku hinnangul suurendab Putini teade osalisest mobilisatsioonist riigist lahkuda soovivate inimeste arvu veelgi enam.

Kuigi praegu avalikult välja kuulutatud osaline mobilisatsioon puudutab ainult osa Vene meessoost kodanikke, ei saa ülejäänud Vene kodanikud olla kindlad, et mobilisatsioon ei laiene ka neile.

Tanneri sõnul veel hinnatakse, kas Soome peaks lõpetama turistiviisadega Vene kodanike riiki lubamise. Balti riigid ja Poola viisid vastava otsuse ellu 19. septembril.

Tanneri sõnul püüavad Venemaa inimesed saada endale kiirelt lisaks ka mõne teise riigi passi. Samuti on suurenenud inimeste lahkumine riikidesse, kuhu Vene kodanikud saavad viisavabalt.

Venemaal on välja müüdud ka otselennud riigist lahkumiseks Türki Istanbuli ja Armeenia pealinna Jerevani.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Helsingin Sanomat

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: