Raag: Putinile meeldib, et kõik oleks justkui JOKK

Ukraina oblastite annekteerimisega tahab Venemaa liider Vladimir Putin, et kõik oleks justkui juriidiliselt korrektne ning Venemaa saaks kasutada kõiki võimalikke vahendeid Ukraina vastu, ütles reservohvitser, Slava Ukraini nõukogu liige Ilmar Raag.

"Siin tuleb tähele panna, et Putin on oma baashariduselt jurist ja talle meeldib, et kõik oleks justkui JOKK (juriidiliselt on kõik korrektne - toim.). Ja temale omakorda on oluline, et need oblastid, mis on nüüd justkui Venemaa osa, annavad talle seadusliku aluse kasutada Ukraina vastu kõiki võimalikke vahendeid rünnaku tõrjumiseks, muu hulgas ka taktikalist tuumarelva," rääkis Raag "Ringvaates".

Ukraina president Volodõmõr Zelenski teatas reedel omakorda, et taotleb riigi NATO-ga liitumist. Raagi sõnul on see vastus Putini teatele Ukraina alade annekteerimise kohta.

"Kuna panuseid tõstetakse, siis Zelenski, kes alles märtsis ütles, et Ukraina on valmis loobuma NATO-liikmesusest, siis praegu ta ütleb, et see on meie võimalus, me taotleme seda. Ja muu hulgas ka sellepärast, et nüüd kui Putin peaks soovima tuumarelva kasutada, siis see oleks kui rünnak kogu NATO bloki vastu ja sellisel juhul see ei saa enam jääda väikeseks lokaalseks sõjaks. Sellisel juhul see tähendaks sellist suurt sõda, kus väga-väga paljud saavad kannatada," selgitas Raag.

Tema sõnul on Ukrainast kohapealt tulnud fotode ja videotena palju tõendeid sellest, et n-ö liitumisreferendum ei olnud mingil juhul tõeline referendum.

Heategevusorganisatsioon, kuhu Ilmar Raag kuulub, algatab esmaspäeval Eestis raha kogumise selleks, et soetada rindel olevale Ukraina 1000 sõdurile talvevorm.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Ringvaade", intervjueeris Anna Pihl

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: