Pärnu uue silla hange läheb kolmandale ringile

Pärnu uue ehk kolmanda silla projekteerimis- ja ehitushange viiakse läbi võistleva dialoogi vormis, mis võtab küll kaua aega, kuid võimaldab nii hankijal pakkumustest kui ka pakkujatel hankija soovidest täpsema ettekujutuse saada.

Silla asukoht on ammu välja valitud, aga kaks ehitushanget on luhtunud peamiselt põhjusel, et protsess on olnud liiga lühike ja seetõttu arusaamatu, tunnistas Pärnu abilinnapea Meelis Kukk.

Seekordse hankega alustati juba eelmise aasta mais. Kvalifitseerus viis ettevõtjate gruppi.

"Edasi me pidasime dialooge. Meil oli kaks dialoogivooru ja kokku oli viis ringi. Need olid põhjalikud ja sisukad ja selle aja jooksul sai selgeks, missugust sillavarianti ühed või teised taotlejad pakkusid. Ja selle protsessi raames eelkõige taotlejad ise mõtlesid läbi, kuidas nende pakutavat lahendust realiseerida, milliseid ehitusmeetodeid pakkuda, missugused takistused võivad tulla," rääkis Kukk.

"Aasta lõpus me allkirjastasime lõpp-protokollid ja tegime neile viiele ettevõtjate grupile ettepaneku pakkumuste esitamiseks. Tähtaeg on 9. veebruar kell 13. Meil on kaks komponenti, mida me hindame: hinna osatähtsus on 80 protsenti ja aeg ehitusprotsessi lõpetamiseks on 20 protsenti," lisas abilinnapea.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: