Keskkriminaalpolitsei ei alusta SALK-i suhtes kriminaalmenetlust

Sihtasutuse Liberaalne Kodanik (SALK) juht Tarmo Jüristo
Sihtasutuse Liberaalne Kodanik (SALK) juht Tarmo Jüristo Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Keskkriminaalpolitsei otsustas SA Liberaalne Kodanik (SALK) suhtes mitte alustada kriminaalmenetlust.

SALK kohta esitati eelmisel nädalal kuriteoteade, mille esitaja leidis, et SALK on pettuse teel tahtlikult valimistulemustega manipuleerinud ning seeläbi toime pannud valimisvabaduse rikkumise.

PPA pressiesindaja Kaarel Kallas selgitas, et valimisvabaduse rikkumine on kuritegu, kui kellelgi takistatakse valimistel oma tõelise tahte väljendamist või mõjutatakse tema tahte kujundamist ebaausalt kasutades selleks ametiseisundit, vägivalda, sõltuvust süüteo toimepanijast või pettust.

"Pettus tähendab tegelikest asjaoludest ebaõige pildi loomist ning selle kohta, et SALK oleks eksitanud valijaid ning seeläbi mõjutanud neid pettusega mõne kindla erakonna poolt hääletama, ei ole kuriteoteates esitatud piisavalt infot."

Kallas lisas, et kriminaalmenetluse alustamine on lubatud vaid juhul, kui on piisav alus arvata, et kuritegu on toime pandud.

"Kriminaalmenetluse alustamine selleks, et kuriteotunnuseid otsima hakata, on keelatud ning seetõttu leidis keskkriminaalpolitsei, et esitatud kuriteoteate pinnalt kriminaalmenetlust ei alustata," põhjendas PPA pressiesindaja.

Otsust on võimalik vaidlustada riigiprokuratuuris.

Eesti Ekspress avaldas pikema ülevaate SALK-i tegevusest Reformierakonna, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna abistamisest nende valimiskampaanias. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: