Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jõelähtme vald: Linnamäe elektrijaama ei tohi lõhkuda nahkhiirte pärast

Nahkhiir
Nahkhiir Autor/allikas: Ove Maidla/Eesti Meedia/SCANPIX

Linnamäe hüdrojaama säilimist sooviv Jõelähtme vallavalitsus tellis uuringu, mille järgi ei tohi nahkhiirte kolooniate kaitseks muuta Linnamäe piirkonnas pika aja jooksul väljakujunenud veekogude süsteemi.

Nahkhiire-ekspert Lauri Lutsari koostatud uuring hõlmab Jägala jõge Koeralooga sillast allavoolu kuni suudmeni, Jõelähtme jõe suudmeala koos Lundi paisjärvega ning nahkhiirtele olulisi elupaiku nende alade vahetus läheduses.

Uuritud alal tõestati viie nahkhiireliigi arvukas esinemine. Kaardistati mitu poegimis- ja elupaika, nahkhiired kasutavad Jägala jõge koos paisjärvega ka liikumiskoridori ja toitumispaigana.

Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja sõnul on Jõelähtme vallavalitsus korduvalt juhtinud nii keskkonnaministeeriumi kui ka keskkonnaameti tähelepanu Linnamäe paisjärve piirkonnas elavale ja toituvale nahkhiirepopulatsioonile.

"Kahjuks riigi institutsioonid on seni seda aspekti ignoreerinud, kuid vallavalitsuse tellitud uuring näitab, et Linnamäe piirkonna paisjärved on äärmiselt tähtsad nahkhiirte elu- ja toitumisalad, ning paisjärved koos väljakujunenud looduskeskkonnaga  tuleb igal juhul säilitada," ütles Umboja.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: