Kaju: Reformierakonna trallitamine võib neile maksta valimisvõidu

Foto: ERR

Reformierakond tülitseb, sest palju on mängus olukorras, kus partei paneb valimiste eel paika järgmist poliitilist põlvkonda. Siseheitluse jätkumise korral võib see neile aga valusalt maksma minna, ütles suhtekorraldaja ja poliitikavaatleja Andreas Kaju.

"Palju on lihtsalt mängus. Erakond hakkab peatselt tegelema valimisnimekirjade koostamisega, neil on juhatuse valimised. Sisuliselt pannakse paika järgmine poliitiline põlvkond," vastas Kaju "Ringvaates" küsimusele, miks suurim opositsioonipartei meediaveergudel tülitseb.

Kaju märkis, et kuigi juhivahetus on tegelikkuses Kaja Kallase isikus juba sisuliselt toimunud, tülitsetakse võimu vahekorra üle järgmises juhatuses.

"Tundub, et see tiim, kes erakonna juhtimises on alla jäänud, püüab oma frustratsioone välja elada koos ajakirjandusega. Tüliks on kahte poolt vaja, mõlemad vastutavad, et see lahendada," rõhutas ta.

Ühelt poolt on Reformierakonnas toimuv Kaju hinnangul n-ö perekonna siseasi, aga teisalt on Reformierakond populaarse erakonnana paljude inimeste jaoks suurte ootuste ja lootuste kehastus järgmistel valimiste eel.

"Kui nad ei suuda ennast kokku võtta ja kui nende trallitamise tõttu läheb see maksma neile valimisvõidu või tugeva tulemuse Keskerakonnaga konkureerides, siis vaadatakse nende inimeste otsa, kes täna ei suuda ise enda egodest üle olla," selgitas Kaju.

Praegune siseheitlus veel partei reitingut oluliselt ei tohiks mõjutada, sest suur toetus tuleb paljuski sellest, et suur osa inimesi pole rahul võimul oleva valitsuse tegevusega, leiab Kaju.

"Aga kui ka paar kuud pärast erakonna suurkogu on näha, et meeskonda pole olemas, üksteist ei usaldata, hakkab murenema ka usalduskrediit, mis neile kui opositsiooniliidrile on antud," sõnas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: