Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Otse kell 16: mis on Eesti vastus Venemaale Salisbury keemiarünnaku eest?

Välisminister Sven Mikser annab esmaspäeva pärastlõunal pressikonverentsi Suurbritannias Salisburys toimunud keemiarünnaku teemal. ERR.ee näitab kell 16 algavalt pressikonverentsilt otseülekannet.

Reedel kinnitas Mikser, et Eesti teeb nn Skripali juhtumi tagajärjel Venemaa suhtes rakendatavad vastusammud teatavaks esmaspäeval. Sama on plaanis ka teistes Euroopa riikides, näitamaks solidaarsust Suurbritanniaga.

Endine Vene sõjaväeluure (GRU) ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia mürgitati närvimürgiga 4. märtsil Suurbritannias Salisburys. Sergeil on Briti ja Julial Vene kodakondsus ning mõlemad on endiselt haiglas.

Briti valitsuse teatel viitavad kõik märgid Moskva seotusele mürgitamisega ning Vene valitsus on keeldunud selgitamast, kuidas sai võimalikuks Nõukogude Liidus sõjalisel otstarbel välja töötatud närvimürgi Novitšok kasutamine Suurbritannias. Londoni sõnul oli Venemaal rünnaku sooritamiseks võime, motiiv ja tahe.

Suurbritannia saatis rünnaku järel riigist välja 23 Vene diplomaati ja nende pereliiget - ühtekokku umbes 80 inimest - ja katkestas Moskvaga kõrgetasemelised kontaktid.

Euroopa Liit on nõus Suurbritannia hinnanguga, et Venemaa on "äärmiselt tõenäoliselt" vastutav Skripali mürgitamise eest Ühendkuningriigis, ütles Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk neljapäeval Brüsselis.

EL-i 28 liikmesriigi liidrid toetasid Brüsselis üksmeelselt avaldust, milles öeldakse, et Venemaa seotus on "ainus usutav selgitus" närvimürgirünnakule Inglismaa edelaosas asuvas Salisburys.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: