Tusk: EL-i ja Türgi kõnelustel ei saavutatud lahendusi ega kompromisse

Euroopa ülemkogu eesistuja Donald Tusk ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker (paremal) Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğaniga.
Euroopa ülemkogu eesistuja Donald Tusk ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker (paremal) Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğaniga. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Euroopa Liit ja Türgi ei suutnud saavutada esmaspäeval peetud kõnelustel ühtegi konkreetset lahendust või kompromissi, ütles Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk pärast kohtumist Türgi presidendiga Bulgaarias.

"Kui te küsite, kas me jõudsime mõne konkreetse lahenduse või kompromissini, siis vastus on ei," ütles Tusk.

Tusk ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kohtusid Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğaniga Varnas.

"Mida ma saan öelda, on see, et ma tõstatasin kõik meie mured. Nagu te teate, see oli pikk nimekiri, sealhulgas õigusriik ja ajakirjandusvabadus Türgis, ning Türgi kahepoolsed suhted (EL-i) liikmesriikidega, samuti olukord Süürias," ütles Tusk.

"Tänane meie kohtumine oli pühendatud meie dialoogi jätkamisele ja me leppisime kokku, et me peaksime jätkama meie dialoogi tõesti väga rasketes tingimustes," ütles Tusk ühisel pressikonverentsil Erdoğani ja Junckeriga.

"Minu seisukoht on selge, ainult edusammud neis küsimustes võimaldab meil parandada EL-i ja Türgi suhteid, sealhulgas liitumisprotsessi," lisas ta.

Erdoğan kordas juba varem esmaspäeval öeldut, et Türgi tahab ikka veel EL-iga ühineda. Ta rõhutas, et ei soovi "ebaõiglast kriitikat".

"Me loodame, et oleme jätnud väga raske perioodi Türgi ja EL-i suhetes selja taha," sõnas Erdoğan.

"Me ei taha kõrvalekalduvat või ebaõiglast kriitikat sellistel tundlikel teemadel nagu võitlus terrorismi vastu, me ootame tugevat toetust," lisas ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: