Suurbritannia valitsus nõustus vajadusega Süüria osas tegutseda

Suurbritannia valitsus nõustus neljapäevasel eriistungil vajadusega tegutseda seoses keemiarünnakuga Süürias, teatas peaminister Theresa May ametkond.

"Valitsus nõustus vajadusega tegutseda, et leevendada inimkannatusi ja ära hoida keemiarelvade edasise kasutamise president Bashar al-Assadi režiimi poolt," kirjutati teadaandes.

"Ministrid nõustusid, et peaminister peab jätkama koostööd liitlaste USA ja Prantsusmaaga koordineerimaks rahvusvahelist vastust," lisati avalduses.

Valge Maja eestkõneleja Sarah Sanders teavitas samal ajal, et USA president Donald Trump pole Süüria arvatavale keemiarünnakule vastamise osas veel lõplikku otsust langetanud. President kohtus oma peamiste julgeolekuala tippnõunikega.

Sandersi sõnul peaks Trump hiljem päeval sel teemal nõu pidama ka Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni ja Suurbritannia peaministri Theresa Mayga.

Venemaa taotles Süüria osas ÜRO Julgeolekunõukogu kokkukutsumist

Venemaa taotles reedeks ÜRO Julgeolekunõukogu kokkukutsumist seoses USA juhitud kavandatava sõjategevusega Süürias, teatasid diplomaadid.

Taotluse esitas Venemaa suursaadik ÜRO juures Vassili Nebenzia, kelle sõnul on praegu kõige tähtsam USA rünnakute ärahoidmine Süürias, mis võib viia ohtliku vastasseisuni Washingtoni ja Moskva vahel.

"Meie esmaseks prioriteediks on ära hoida sõjaoht," ütles Nebenzia ajakirjanikele pärast ÜRO Julgeolekunõukogu kinnist istungit.

Kui tal paluti täpsustada, kas ta peab silmas sõda USA ja Venemaa vahel, siis ütles saadik: "Me ei saa kahjuks välistada ühtegi võimalust."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: