ERR Jerevanis: Armeenia opositsioon on suutnud üle pika aja ühineda

Foto: ERR

Meeleavaldajad tulid Armeenia pealinna Jerevani tänavatele ka neljapäeval, kuid aktiivseid protestijaid oli vähe. Üle pika aja on aga opositsioon suutnud ühineda ning kõnetada inimesi, kes on poliitikale käega löönud.

Sündmused on Armeenias arenenud kiiresti ning vaatlejate arvates on võimude selgroog sisuliselt murtud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

30. aprillil kukub tähtaeg, mil kõik fraktsioonid peavad esitama oma kandidaadi peaministri kohale. Hetkel juhib valitsust peaministri kohusetäitja Karen Karapetjan. Opositsiooni kandidaat on Nikol Pašinjan.

"Täna pandi paika parlamendi istungi aeg, see toimub 1. mail. Ma arvan, et sellel istungil valitakse uus peaminister ja selleks saab ülisuure tõenäosusega härra Pašinjan, protestide juht. Suure tõenäosusega. Öösel oli valitseva Vabariikliku Partei istung, millest ilmselt võttis osa ka Serž Sargsjan, kes oli ikka veel formaalselt selle partei liider. Ta loobus sellest kohast. Praegu on selleks Karen Karapetjan. Nad püüavad ennast nüüd selles poliitilises reaalsuses elus hoida. Ja lähipäevil toimub põhimõtteliselt võimu üleandmine," arutles Kaukaasia Instituudi direktor Aleksander Iskandarjan.

Pašinjan kuulutab välja erakorralised valimised ja kui ta need võita tahab, tuleb kiirustada, sest praegu on rahva emotsioon veel kuum.

Armeenlased on ka ise natuke ehmunud, et kõik on käinud nii lihtsalt, ja uhked, et asi on toimunud vägivallatult ja rõhutatult viisakalt. Näiteks on kokku lepitud, et kell 22.30 saabub linna rahu ja nii ongi. Kõik, kes seda rikuvad, ei ole meeleavaldajate poolel.

Kui sotsiaalmeedias pakkus üks grupp, et nad tulevad neljapäeva hommikul tänavaid kolmapäevasest möllust puhtaks tegema, vastas teine, et linn on juba koristatud.

Esimest korda üle pika aja on suutnud opositsioon Armeenias ühineda ning kõnetada ka inimesi, kes on poliitikale juba ammu käega löönud ja tulemus on käes.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: