X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mart Meri: manifesti autoritel ei ole Eesti 200 kaubamärgiga mingit seost

Mart Meri
Mart Meri Autor/allikas: PM/Scanpix

Sotsiaaldemokraat Mart Meri teatas, et Eesti 200 on juba 2016. aastal registreeritud kaubamärk, millel ei ole mingit pistmist sama nime taha koondunud poliitaktivistidega.

"Tervitades ratsionaalseid arutelusid Eesti tuleviku üle, tuletame meelde, et liikumine Eesti 200 sündis 2015. aasta suvel ning selle nimetus ja logo registreeriti Eesti Patendiametis kaubamärgina 17. oktoobril 2016," sõnas Mart Meri pressiteate vahendusel.

Meri märkis, et on täpsuse huvides sunnitud lisama, et liikumist Eesti 200 kujundanud arutelude, seminaride ja töökoosolekute juures ei ole viibinud ühtegi neist isikutest, kes on alla kirjutanud Postimehes 3. mail 2018 ilmunud poliitilisele manifestile "Eesti 200 vajab julgeid eestvedajaid".

Meri täpsustas ERR-ile, et patendi autor on Kärt Summatavet. Meri sõnul andis Summatavet neljapäeval Eesti 200 nimega väljatulnutele märku, ent ei ole mingit tagasisidet saanud.

Meri lisas, et varguseks ta juhtumit ei nimetaks, pigem juhtus see kokkusattumus nõrga taustakontrolli tulemusena.

"Meile teadaolevalt ei ole need inimesed kuuldavalt või nähtavalt osalenud ka liikumist Eesti 200 tutvustavatel ja sellega ühinema kutsuvatel üritustel Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Ida-Virumaal. Nõustudes küll sellega, et e-riik Eestis kipub ajale jalgu jääma, teame siiski, et internet ja Google toimib kogu meie riigis ning soovitame seda kasutada ka poliitilise manifesti autoritel. MTÜ Eesti Kultuur 200 ei ole andnud uuele poliitilisele liikumisele kaubamärgi Eesti 200 kasutusõigust," märkis Meri.

Meri rääkis, et 2015. aasta suvel algatatud liikumine Eesti 200 koondab ligi 50 vabatahtlikku, kes juhinduvad Eesti põhiseaduse preambulist säilitada eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimine läbi aegade ning kes näevad vajadust anda sellele tõdemusele tulevikku vaatav sisu.

Tugeva kultuurilise aluspõhja kinnistamiseks on liikumine EESTI 200 algatanud Eesti Mälupanga loomise, mille sihiks on koguda, talletada ja käibele tuua Eesti kultuuritegelaste kogemusi jõudmisel oma loominguliste saavutusteni. "Meie siht on neid teadmisi koondada ja teha neid kättesaadavaks, et ehitada silda olnust tulevasse. Mälupanga tegevusi korraldab mittetulundusühing "Eesti Kultuur 200"," rääkis Meri.

Neljapäeval avalikustatud manifesti kohta ütles Meri, et iga algatus mis vaatab kaugemale ette kui tavapärane valimistsükkel on teretulnud, aga samas on tegemist ühiskonnas laialt levinud ideedega, millega enamus erakondi juba tegeleb.

Manifesti üks autoritest Kristina Kallas ütles ERR-ile, et nad said neljapäeval saadetud kirja kätte ja nad plaanivad saatjatega ühendust võtta.

"Me vaatasime selle taotluse üle ja tõepoolest on see registreeritud, aga neil on see kaubamärk registreeritud sümpoosionite ja konverentside korraldamiseks," rääkis Kallas.

Kallas rõhutas, et nad ei ole kindlasti tahtnud pahatahtlikult kellegi teise kaubamärki tahtnud kasutada. "Ma loodan, et me saame nendega koostööd teha. Nende algatus on ju ka väga tervitatav. Kahju, et sellest varem laiemalt teada ei olnud," lisas Kallas.

Viis erinevatel elualadel tegutsevat inimest, kelle seas on Kristina Kallas ja Priit Alamäe, avaldasid neljapäeval uue poliitilise liikumise käivitamist tähistava manifesti. Liikumise algatajad kasutavad nime Eesti 200 ja ei välista erakonnaks muutumist ning riigikogu valimistel osalemist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: