Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod ja video: Ämaris maandusid Rootsi õhuväe hävitajad

Teisipäeval maandus Ämari lennubaasis kaheksa Rootsi õhuväe hävituselennukit Saab JAS 39 Gripen, et osaleda sel nädalal alanud suurõppusel AFX18.

Koos hävitajatega saabus Ämarisse ka toetusüksuse kohale toonud Rootsi õhuväe transpordilennuk C-130 Hercules.

"Me ootame alanud õppust põnevusega. Tahame võimalikult palju lennutunde koguda ning lennukeid maa peal hoida ainult tankimiseks ja tarvilikuks hoolduseks," ütles Rootsi kontingendi ülem kolonelleitnant Anders Wendel.

"Sellele aitab kaasa muidugi ilus ilm. Seni on Eesti meid ka selles osas positiivselt üllatanud," lisas ta.

Kuni 31. maini paikneb koos lennukitega Ämaris ka ligi sada Rootsi õhuväelast.

Lennud toimuvad ööpäevaringselt ja õppuse õhulahingud peetakse Rootsi õhuruumis, kuid hävitajaid võib näha lendamas ka Eesti taevas.

Rootsi õhuväelased harjutavad õppusel koos partneritega erinevate õhuoperatsioonide läbiviimist.

Saab JAS 39 Gripen on sõltuvalt variandist ühe- või kahekohaline universaalne hävituslennuk ning Rootsi õhuväes kasutusel 1993. aastast. Gripen-tüüpi lennukeid kasutavad NATO riikidest praegu Ungari ja Tšehhi, kuid soetamise vastu on huvi üles näidanud mitmed teisedki.

AFX18 õppusest võtab osa kuni 3500 vormikandjat ning kaasatud on kõik Rootsi kaitseväe väeliigid. Välisriikidest osalevad lisaks Eestile veel Soome, Prantsusmaa ning Hispaania.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: