Jürgen Ligi: tööandjatele lisakohustuse panemise idee on küüniline ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jürgen Ligi.
Jürgen Ligi. Autor/allikas: Priit Mürk

Riigikogu Reformierakonna esimees Jürgen Ligi leiab, et tööandjale töötajate kindlustamise kohustuslikuks tegemise idee on küüniline ja majandusele kahjulik.

"See on olnud sotside kinnisidee pea 20 aastat otseselt maksukoormuse tôstmisena. Aga tööjöu hinna tõstmine on majandusele halb. Nüüd on hakatud rääkima selle kulu kompenseerimisest, aga ilmselgelt pole see tagatud ega loo kindlustussüsteemi täiendav killustamine ja bürokratiseerimune uut väärtust, vaid kulu," ütles Ligi ERR-ile.

Ta lisas, et asja algidee on küüniline. "Tööõnnetused ja kutsehaigused on ainult ja üheselt tööandja süü, need saab ära hoida just täpselt mingi välja öeldud lisamaksuähvardusega ja tööandjad hoolitsevad töötingimuste ja hädade vältimise eest ainult siis, kui karta on lisamaksu, ja välja arvutatav on isegi selleks vaja minev summa. Sotsiaalmaksu vähendamise lubadus selle kindlustusmakse võrra tähendaks, et haiguste ja õnnetuste seos  tööga on täielikult eraldatav muudest pôhjustest," kommenteeris Ligi sotsiaalministeeriumi plaani.

Tegelikkuses hoolitseb hea tööandja Ligi sõnul töökeskkonna eest niigi ja halb tõenäoliselt loodab ilma läbi saada. "Haigused ei ole ka nii üheste pôhjustega, et neid saaks haigekassa eelarves lahutada. Üldine maksukoormuse tõus keeruka ja killustatud süsteemi puhul on üsna kindel. See kindlustus vôiks toimida seepärast haigekassa kaudu ja üldise ravikindlustusmakse ja töötuskindlustuse arvel, nagu praegu," rääkis Ligi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: