Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ungari hinnangul tahab EL süvendada lõhet vanade ja uute liikmete vahel

Foto: Laszlo Balogh/Reuters/Scanpix

Euroopa Liit tahab sellega, et algatas protseduuri EL-i väärtuste ja õigusriigi eiramises süüdistatava Ungari vastu, veelgi süvendada lõhet liidu uute ja vanade liikmesriikide vahel, ütles Ungari peaministri Viktor Orbáni administratsiooniülem Gergely Gulyas.

Kõrge riigiametniku sõnul pole Ungarile niikuinii võimalik mingeid sanktsioone kehtestada, sest Poola on tõotanud vetostada kõik Ungarile kehtestatavad sanktsioonid ja vastupidi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Euroopa parlament otsustas septembris rakendada Ungari vastu Lissaboni leppe 7. artiklit, mille kohaselt võib Ungari jääda ilma hääleõigusest Euroopa Liidu hääletustel.

"Sanktsioonid on võimatud, sest vastavalt 7. arktiklile saab neid kehtestada ainult täieliku konsensuse korral. See tähendab, et Euroopa Ülemkogu peab ilmutama täielikku üksmeelsust. Seega, pikas perspektiivis mõeldes - ning see ei kehti sugugi ainult praeguste EL-i juhtide või ka liikmesriikide valitsusjuhtide kohta - ei saavutata sellega muud, kui ainult veel sügavam lõhe Euroopa uute liikmesriikide, kes ühinesid 2004. aastal, ja vanade olijate vahel," ütles Gulyas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: