Ränderaamistiku tüli riigieelarve hääletust tõenäoliselt ei mõjuta

Valitsuskriis ja tüli ränderaamistiku ümber ei mõjuta ilmselt riigieelarve hääletust, kinnitavad parlamendi rahanduskomisjoni kuuluvad saadikud. Ka erakond Isamaa lubab eelarve poolt hääletada.

Kuigi valitsuses pole ränderaamistiku asjus üksmeelt ja see lükati arutamiseks riigikokku, pole see rahanduskomisjoni hinnangul eelarve arutamist seganud. Eelarve tuleb kolmapäeval riigikogu suures saalis teisele lugemisele ja komisjon teeb ettepaneku lugemine lõpetada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ikka lõpetada ja edasi liikuda. Meil on kohustus riigi ees, riik ei saa normaalselt toimida ilma kehtiva riigieelarveta," sõnas rahanduskomisjoni esimees, keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin.

"Eks eelarve arutamist mõjutavad kaudselt kõik eelnõud, mis siin majas on ja vaieldamatult ka ränderaamistik võib mõnel saadikul üht või teist arvamust nö kätkeb. Aga eelarve on homme saalis, komisjonist on eelarve läbi tulnud, menetletud. Muudatusettepanekud ei ole leidnud toetust ja ma arvan, et nii see on ka homme siin suures saalis," arvas omakorda riigikogu rahanduskomisjoni liige ja SDE peasekretär Kalvi Kõva.

Ka ränderaamistiku vastu olev Isamaa erakond eelarve arutamist riigikogus ei takista.

"Eelarve protsess ise on olnud iseenesest keeruline ja mahukas protsess ja koalitsioonipartnerid ei ole mitte kõikides küsimuste olnud ühte meelt, et nii nagu ikka eelmisedki eelarved on ka see eelarve kompromiss ja me oleme ise selle kompromissi osa olnud ja teist lugemist me kindlasti toetame ja eelarves on ju see osa, kus muudatusettepanekuid on võimalik teha ka enne kolmandat lugemist," selgitas rahanduskomisjoni liige ja Isamaa peasekretär Priit Sibul.

Ränderaamistiku vastase Vabaerakonna paarkümmend muudatusettepanekut rahanduskomisjonis toetust ei leidnud.

Vabaerakonna fraktsiooni juhi Andres Herkeli sõnul sõltubki erakonna heakskiit eelarvele sellest, kas nende muudatusettepanekuid toetatakse suures saalis.

"Küsimus on ka selles, milline on meie muudatusettepanekute saatus. Me esitasime neid päris palju ja loodame neid homme hääletada," lausus ta ja eitas kuuldusi, et Vabaerakonnale oleks justkui katuseraha juurde lubatud, kui nad ränderaamistiku poolt hääletavad.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: