Riigikogu lükkas Reformierakonna kodakondsusseaduse muudatused tagasi

Foto: Priit Mürk/ERR

Riigikogu hääletas neljapäeval menetlusest välja Reformierakonna algatatud eelnõu, mis nägi ette ette võimaldada mitmikkodakondsust Eesti kodanikele, kes on omandanud Eesti kodakondsuse sünniga.

Eelnõu menetlusest välja arvamist toetas 40 riigikogu liiget, vastu oli 38.

"Seaduseelnõu eesmärk on anda võimalus väliseestlastele, et neilt ei võetaks kodakondsust ära. Sünnijärgset kodakondsust. Et nad võiksid olla topeltkodakondsed, kui neil on mõne teise riigi kodakondsus. See on positiivne eelnõu, et mitte kelleltki ei võetaks midagi ära," on põhjendanud eelnõud Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

"Miks peaks keegi olema selle eelnõu vastu, me räägime inimlikkusest. Inimestel peab olema teadmine, et nad on alati Eestis oodatud. See on sisuline probleem, mille parlament saaks lahendada. Me räägime lastest ja neist, kes on Eestist ära," ütles neljapäeval riigikogus eelnõud kaitsnud reformierakondlane Hanno Pevkur. "Inimesi ei pea panema valiku ette, et nad peavad Eesti kodakondsusest loobuma. Neid inimesi on kümneid tuhandeid."

Eelnõuga nähti ette ka Eesti kodakondsuse taastamise võimalus isikutele, kes omandasid Eesti kodakondsuse enne 1992. aasta 26. veebruari, kuid keda sunniti sellest loobuma või loeti Eesti kodakondsuse kaotanuks või sellest loobunuks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: