Emori küsitlus: Reformierakond on Keskerakonnast taas pisut populaarsem

{{1547098080000 | amCalendar}}
Valimisreklaamid on erakondadele üks suurimaid kulusid. Reformierakonna valimisreklaamid Keskerakonna büroo ümber Tallinnas Narva maanteel
Valimisreklaamid on erakondadele üks suurimaid kulusid. Reformierakonna valimisreklaamid Keskerakonna büroo ümber Tallinnas Narva maanteel Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Viimane Postimehe tellitud Kantar Emori avaliku arvamuse uuring näitas, et Reformierakonna populaarsus on tõusnud pisut kõrgemale Keskerakonna omast.

Postimees kirjutas, et Kantar Emori küsitluse järgi on Reformierakonna toetus valijate seas 24, Keskerakonnal 23 protsenti.

4.- 8. jaanuaril veebipõhiselt läbi viidud uuringu kohaselt on kolmandal kohal Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, toetuseks 20 protsenti.

Sotsiaaldemokraate toetab küsitluse järgi 12, Isamaad kaheksa ja Eesti 200 seitse protsenti vastanutest.

Erakonna Eestimaa Rohelised toetuseks kujunes kolm, Vabaerakonnal üks protsent.

Veel üks uuring: EKRE ja Reform on võrdsed

MTÜ Ühiskonnuuringute Instituudi tellitud küsitlusest selgus, et 2019. aasta alguses on populaarseim erakond jätkuvalt Keskerakond, kuid teist-kolmandat kohta jagavad Reformierakond ja EKRE, kelle toetus on võrdne. Küsitluse viis läbi 3.- 9. jaanuaril Turu-uuringute AS. 

Ühiskonnauuringute Instituudi igas küsitluses palutakse vastajatel öelda lisaks muudele küsimustele oma erakondlik eelistus. Eelmise aasta viimane küsitlus viidi läbi 13.-19. detsembrini.

Eelmise aasta lõpu seisuga võrreldes pole erakondade toetusprotsentides märkimisväärseid muutuseid toimunud, teatas MTÜ kolmapäeval.

Selgelt kõige popularsem erakond on Keskerakond (26 protsenti), kellele järgnevad võrdse toetusega Reformierakond (20 protsenti) ja EKRE (20 protsenti). Neljandal kohal on SDE (12 protsenti) ning viiendal Isamaa (üheksa protsenti). Valimiskünnise ületab ka Eesti 200 (seitse protsenti), näitas uuring.

"Kuigi kõik muutused eelmise aasta lõpuga võrreldes jäävad statistilise vea piiresse, siis Reformierakonna toetuse puhul on näha pikemas plaanis langustrendi, mis on nende praeguse toetuse langetanud EKRE-ga samale tasemele," kommenteeris Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Art Johanson.

"Samal ajal tõusvas trendis näib olevat Keskerakonna ja Isamaa toetus ning EKRE ja Eesti 200 toetus püsib paigal," lisas Johanson.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: