Küsitluste kohaselt on Macroni populaarsus hakanud taas tõusma

Foto: SIPA/Scanpix

Rahva toetuse tagasivõitmiseks üleriigilise debati käivitanud ja ringsõidule suundunud Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni populaarsus on hakanud tõusma, näitavad reedel avaldatud küsitlustulemused.

Juunist novembrini toetuses 15 protsendipunkti kaotanud Macron on analüüsifirma BVA andmetel viimase kuu jooksul suutnud neli protsenti tagasi võtta.

BVA 23. ja 24. jaanuari küsitluse põhjal suhtub Macroni positiivselt 31 protsenti vastanuist. Negatiivsel arvamusel on siiski veel tervelt 69 protsenti.

Samuti reedel avaldatud Odoxa arvamusuuring 22. ja 23 jaanuaril andis tulemuseks, et Macroni peab "heaks presidendiks" 30 protsenti vastanuist.

Analüütikute sõnul on taastumine seotud nelja kampaanialaadse esinemisega "suure üleriigilise debati" raames, mis seisnes 10 päeva jooksul linnavalitsustes läbi viidud kohtumistes.

Neljapäeval saabus Macron näiteks etteteatamata Lõuna-Prantsusmaale Bourg-de-Péage'i linnakesse, kus oli raekotta koosolekule kogunenud 250 inimest. President vastas üle kolme tunni inimeste küsimustele ja selgitas oma poliitikat.

Macron alustas üleriigilist debatti 15. jaanuaril Põhja-Prantsusmaalt ning veetis kuus tundi linnapeade muresid kuulates ja küsimustele vastates.

Avalik arvamus jaguneb üleriigilise debati küsimuses kahte lehte - 22 protsendi arvates on see hea idee, 27 on projekti vastu ja 51 ütleb, et "eks me vaata, mis sellest tuleb".

BVA küsitluses osalenud 1023 inimesest üle pooled leidsid, et kollavestid peaksid protesti jätkama, 47 protsendi arvates oleks aeg lõpetada.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: