Türkmenistani liider käskis transpordisektori erastada

Türkmenistani president president Gurbangulõ Berdõmuhammedov.
Türkmenistani president president Gurbangulõ Berdõmuhammedov. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Türkmenistani autoritaarne liider käskis majandusraskustega võitlemiseks erastada transpordisektori, vahendas riigimeedia kolmapäeval.

President Gurbangulõ Berdõmuhammedov ütles, et erastamise eesmärk on "aidata tugevdada riigi majanduse konkurentsivõimet", suurendada investeeringuid ning tugevdada väikese ja keskmise suurusega ettevõtteid.

Suurem osa Türkmenistani majandusest on pärast iseseisvumist jäänud riigi omandisse.

President ei täpsustanud, kas erastamise käigus lubatakse välisfirmadel Türkmenistani transpordisektorisse investeerida.

Berdõmuhammedov tuli võimule 2006. aastal pärast Saparmurat Nijazovi surma. Nijazov nimetas end "rahva isaks" ja lubas, et transpordi-, nafta-, gaasi- ja muid sektoreid ei erastata kunagi.

Berdõmuhammedov andis justiitsministeeriumile kolm kuud, et koostada seadusemuudatused, millega muudetakse riigifirmad transpordisektoris aktsiaseltsideks.

Möödunud nädalal näidati Türkmenistani riigitelevisioonis Berdõmuhammedovi poega panemas nurgakivi 2,3 miljardit dollarit maksva minevale kiirteele, mille rajab vähetuntud erafirma.

Hiljuti jõudis opositsiooni veebilehe Hronika Turkmenistana vahendusel avalikkuse ette ka riigitelevisioonist pärit materjal, mis kujutab seda, kuidas autoritaarset riigijuhtimist viljelev Berdõmuhammedov kohtub talle austust avaldavate jõuametkondade juhtidega ning kuidas ta ministritele oma luuletusi ette loeb.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: