Macron kutsus reformima Schengenit ja looma ameti demokraatiate kaitseks

Prantsusmaa president Emmanuel Macron.
Prantsusmaa president Emmanuel Macron. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Prantsuse president Emmanuel Macron esitas esmaspäeval visiooni Euroopa Liidu tulevikust, ärgitades ühendust reformima passivaba reisimise Schengeni tsooni ja looma uue ameti "demokraatiate kaitsmiseks" küberrünnakute ja võltsuudiste eest.

Prantsuse riigipea kutsus mitmes Euroopa ajalehes ilmuvas artiklis ka suuremale julgeolekukoostööle Euroopas ja rõhutas vajadust ühise asüülipoliitika järele rändekriisiga toime tulemiseks. 

"Mitte kunagi varem pärast Teist maailmasõda pole Euroopa olnud niivõrd vajalik ja mitte kunagi pole Euroopa olnud sellises ohus," kirjutas Macron kaks ja pool kuud enne Euroopa Parlamendi valimisi. 

"Euroopa agentuur demokraatiate kaitsmiseks pakuks igale liikmesriigile Euroopa eksperte selle valimisprotsessi kaitsmiseks küberrünnakute ja manipulatsiooni eest," kirjutas ta.  

Prantsuse presidendi sõnul tuleks keelustada ka Euroopa erakondade rahastamine välismaalt ning kokku tuleks leppida reeglites "vihkamisele kutsuva ja vägivaldse kõnepruugi" keelustamiseks internetis. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: