Jüri Ratas on valmis Keskerakonda ka opositsioonis olles juhtima

Keskerakonna esimees peaminister Jüri Ratas ütles, et nemad ei kavatse oma peamistest valimislubadustest koalitsioonikõnelustel Keskerakonnaga taganeda.

"Olen nõus seisma nende küsimuste eest ka opositsioonis ja ei trügi iga hinna eest koalitsiooni," ütles Ratas neljapäeval Eesti Televisiooni saates "Esimene stuudio".

Ratas lisas, et tema jaoks pole valus peaministritoolist ilma jäämine. "See küsimus pole isiklik ega valus, küsimus on valijates, kes andsid Keskerakonnale oma hääle. Reaalsus on see, kas suudame oma põhimõtete osas Reformierakonnaga kokku leppida."

Ratas kordas, et Keskerakonna jaoks on oluline pensionitõus, maksumuudatuste säilitamine vähem teenivate inimeste kasuks ja eestikeelne kooliharidus. Samuti on Ratase sõnul Keskerakonnal meeles, et Reformierakond on vahatanud koalitsioonipartnereid.

"Lähiminevik on näidanud seda, et nad alati vahetavad oma partnereid ja see pole usaldust juurde andnud, vaid võtnud. ja nende poolt meedia kaudu antud signaalid tekitavad küsimusi, et kellega ikka soovitakse koalitsiooni minna," rääkis Ratas.

Ratas ütles, et Isamaa, sotsiaaldemokraatide ja Konservatiivse Rahvaerakonnaga tema hetkel koalitsioonikõnelusi ei pea. "Ma lähen juhatusse ühe küsimusega, siis me ei pane teisi küsimusi nende kõrvale," ütles Ratas, lisades, et Keskerakond ei pea niinimetatud paralleelkõnelusi, vaid otsustab esmalt, kas liit Reformierakonnaga sünnib või lükkab Keskerakond Reformierakonna pakkumise tagasi.

"Otsus saab meie poolt olema keeruline, aga usun, et Kaja Kallas annab endast parima, et moodustada Eestile hea koalitsioon," lausus Ratas.

Ratas märkis veel, et tal pole kavatsust hakkata riigikokku pääsenud Taavi Aasa asemel Tallinna linnapeaks ning Euroopa Parlamendi valimistel ei kavatse ta samuti kandidaadina osaleda.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: