Tanel Kiige sõnul on Reformierakonna maksumuudatuse nõue vastuvõetamatu

Keskerakonna valimisprogrammi ideoloog, peaministri büroo juhataja Tanel Kiik ütles, et Reformierakond peab koalitsiooni nimel loobuma esmalt oma nõudest maksumuudatused tagasi pöörata.

"Keskerakonna maailmavaade on pigem sotsiaalselt nõrgemaid inimesi toetav. Raske on minna valitsusse, et kui maksureform tuleb tagasi pöörata," ütles Kiik Eesti Televisiooni saates "Ringvaade."

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles kolmapäeval pärast kohtumist peaministri ja Keskerakonna juhi Jüri Ratasega, et Reformierakond ei tagane lubadusest tõsta tulumaksuvaba miinimum kõigile 500 euroni.

Kiik ütles, et Keskerakonnal on selle nõudmisega väga raske leppida. "Reformierakonnal on võimalik valida, kas võtavad lubaduse tagasi või alustavad nullist," sõnas Kiik.

"Kui Reformierakond soovib hakata dikteerima koalitsioonilepingut, siis ma kahtlen, kas keegi tahab nendega valitsusse minna. Tuleb saavutada õiglane kokkuleppe parlamenti valitud erakondade vahel ja Keskerakonna valijad ei andnud mandaati maksureformi muutmiseks," rääkis Kiik.

Keskerakonna nimekirjas kandideerinud, kuid riigikogust välja jäänud Kiik märkis, et koalitsioonikõnelused tulevad pikad ja kurnavad ning lisas, et Jüri Ratas ei kavatse valimisjärgses olukorras kindlasti keskenduda sellele, et hoiaks kümne küünega peaministri toolist kinni.

Keskerakonna juhatus ja nende nimekirjas riigikokku valitud saadikud kogunevad reedel.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: