"Samost ja Sildam": Reformierakond kiirustas ettepanekute tegemisega

Reformierakond kiirustas liigselt, kui hakkas kohe pärast valimistulemuste selgumist üritama koalitsioonikõnelusi pidada, ütlesid Anvar Samost ja Toomas Sildam Vikerraadio saates "Samost ja Sildam".

"Kui alustada koalitsioonikõneluste algusest ehk valimiste ööst, siis esimene asi, mida ma ei mõista - miks oli Reformierakonnal ja Reformierakonna esimehel Kaja Kallasel nii kiire kellelegi mingite ettepanekute ja kutsete tegemisel," rääkis Samost saates.

Toomas Sildam tuletas aga meelde, et Kaja Kallase enda sõnul oli valimisvõit nende jaoks ootamatu. "Nad olid natuke jahmunud. Inimlikult on see täiesti arusaadav, kui enamus analüütikuid ennustas, et valimised võidab Keskerakond. /.../ Järsku nad olid olukorras, kus neile tunduski, et nemad hakkavadki valitsust kokku panema," ütles ajakirjanik.

"Eks ta on loogiline. Aga minu küsimus ongi selles, et miks oli vaja enda jaoks sellises ootamatus olukorras hakata oma käsi avalikult kinni siduma," märkis Samost.

Sildam nõustus Samostiga. Tema hinnangul ei oleks pidanud Kallas valimiste ööl kohe oma konkreetsetest koalitsioonipartnerite eelistustest rääkima hakkama. "Muidugi ei oleks pidanud kiirustama," sõnas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: