Ossinovski: Kallas on olnud koalitsiooni moodustamisel konarlik

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski ütles, et partei juhatus koguneb esmaspäeval, et Reformierakonna ettepanekut arutada.

"Uudised on arenenud suhteliselt suurel kiirusel. Kindlasti ka meie jaoks ootamatult. Tõepoolest, on ettepanek tulnud teisel ringil minna tagasi esimese ringi juurde. Sotside juhatus esmaspäeval koguneb ja kujunenud olukorda arutab," rääkis Ossinovski ERR-ile pärast Reformierakonna esimehe Kaja Kallase ettepanekut koalitsiooni moodustamiseks.

Ossinovski sõnul on Kaja Kallas olnud koalitsiooni moodustamisel konarlik.

"Fakt on, et opositsioonist kritiseerimine väga palju mõistust ei vaja. Valitsuse juhitimine ja, nagu näha, ka kokkupanemine on kindlasti natuke rohkem kogemust ja oskust nõudev kunst. Eks loomulikult vähese kogemusega parteijuht on üsna konarlik olnud selles küsimuses. Aga eks lõpuks on ju poliitikas strateegilised eesmärgid ja huvid ja parlamendimatemaatika, mis määrab, mis võmalik ja mis mitte," kommenteeris ta.

Ossinovski ei öelnud, kas sotsidele oleks kasulik minna Reformierakonnaga koalitsiooni. Ta märkis, et sel juhul oleks koalitsioonis ka kolmas partner ja niisuguses koalitsioonis on varem hakkama saadud.

"Sõltub, kui palju on sotsidel võimalik oma väärtuste ja programmiliste sisukohtade eest seista. Täna on sellest liiga vara rääkida, eks seda peab juhatus tõsisemalt kaaluma. Meil pole olnud vaja sisuliselt seda väga palju arutada, sest näis, et asi ligub Reformierakonna poolt hoopis teises suunas."

Kommenteerides jutte, et Keskerakond püüab Reformierakonna selja taga teha koalitsiooni EKRE ja Isamaaga, ütles Ossinovski, et SDE oma hääli EKRE-le võimule pääsemiseks ei anna ja seetõttu pole erakond ka kursis nende väidetega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: