Helme hinnangul käitus Keskerakond loogiliselt

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme peab loogiliseks Keskerakonna otsust lükata Reformierakonna pakkumine koalitsioonikõneluste alustamiseks tagasi.

"Keskerakond käitus loogiliselt," ütles Helme reedel ERR-ile. "Ilmselge oli, et Reformierakond kavatseb võtta dikteeriva positsiooni. (Reformierakond) on eelkonsultatsioonide ajal - nii paju kui seda on ajakirjanduse kaudu välja tulnud - teatanud, et need ja need asjad on nendele täiesti vastuvõetamatud. Keskerakond ei ole selline väike taskupartei, mida niimoodi kamandada saab," rääkis EKRE esimees.

Tema sõnul võib Keskerakonna reedese otsuse taga näha mitte ainult Jüri Ratase isiku, vaid parteilise uhkuse momenti. "Selles mõttes ma ütleks, et ega see ei olnud väga üllatav. Arvestades ka seda, et Reformierakond oli auti mänginud ka selle variandi, mis oli algselt laua peal, et Isamaa ja sotsidega teha valitsus, siis ilmselt Keskerakond tegi oma väikesed kalkulatsioonid ja leidis, et meil on nüüd see koht, kus me saame näidata selgroogu," tõdes Helme.

Rääkides võimalikest muudest koalitsiooni moodustamise variantidest, tunnistas Helme, et igasugustel koalitsiooniläbirääkimisel tekib mitmeid keerulisi teemasid, mis võivad kõnelused nurjata. Helme leidis siiski, et kui olukorra areng jõuab sinnani, kus Keskerakond saab võimaluse asuda läbi rääkima EKRE ja Isamaaga, siis võib see anda ka uue koalitsioonivalitsuse.

"Ma millegipärast usun, et Keskerakonna ja Isamaa ja meie vahelised läbirääkimised - kui need algavad, praegu ei ole keegi mingeid ettepanekuid teinud, siin on initsiatiivikoht Keskerakonna kui kõige suurema osapoole käes - kui niisugused läbirääkimised algavad, siis ma ei saa välistada, et need jõuavad lõpuks valitsuse moodustamiseni," rääkis EKRE esimees.

Aga kõigepealt on vaja siiski Reformierakonnal ikka kõik variandid koalitsiooni moodustamiseks ära katsetada, rõhutas Helme.

Hommikul kogunenud Keskerakonna juhatus lükkas Reformierakonna ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi tagasi, erakonna esimees Jüri Ratas ütles pärast koosolekut ajakirjanikele, et punaseks jooneks osutusid erimeelsused maksuküsimustes.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: