Ligi: Ratas töötles oma juhatust kolm tundi

Reformierakonna liige Jürgen Ligi ütles, et Keskerakonna esimees Jüri Ratas töötles reede hommikul oma partei juhatust kolm tundi, kuni need lõpuks otsustasid Reformierakonnaga koalitsioonikõnelusi mitte alustada.

Ligi sõnul ei olnud talle väga suur üllatus, et Keskerakond ütles koalitsioonikõneluste alustamisele ei.

"Eks ma oskan arvutada. Aga Keskerakonna avalduses on liiga palju häma sees. Esiteks ei olnud mingeid eeltingimusi läbirääkimisteks, vaid olid lihtsalt põhiseisukohad, mille üle läbirääkima hakata. See ei vastanud tõele. Teiseks ei vastanud tõele see, kuidas Ratas ütles, et tema juhatusel oli mingi tunnetus. Ei, ta töötles oma juhatust kolm tundi," kommenteeris Ligi reede õhtul "Ringvaates".

"Me oleme suhelnud Keskerakonnaga ja meil on nende juhatuse liikmete tagasiside, kes ütlevad, et räägime ikka edasi. Ta töötles selles suunas, et Reformierakonnaga ei tohi teha," lisas Ligi.

Ligi sõnul on Jüri Ratas meedias korduvalt valetanud näiteks selle kohta, et Reformierakond pidanud paralleelseid mitmeid läbirääkimisi. "Me oleme teinud täpselt need tantsusammud, mis valimiste võitjale kuuluvad," ütles ta.

Kommenteerides seda, et nüüd on Reformierakond esitanud ettepaneku läbirääkimisteks Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale ja Isamaale, ütles Ligi, et sotsid tuleks kindlasti koalitsiooni, kuid Isamaad ei õnnestunud reedel esialgu kättegi saada.

"Sotsid kindlasti tuleks. Aga Isamaaga ei õnnestu saada isegi kontakti. See on üks valimiskultuuri erinevus. Meil Keskerakonnaga on suured erinevused - niimoodi kommenteerida kogu aeg meedias kutsujad on üllatav. Aga üllatav on ka see, et üks potentsiaalne partner, kes teab, et pakkumine võib iga hetk tulla, lihtsalt ei võta toru. See on iseenesest asi, millega peab harjuma. Aga me ei saa teha ennatlikke järeldusi sellest," rääkis Ligi.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kinnitas õhtul kella 19 ajal, et ta on siiski Reformierakonna esimehe Kaja Kallasega telefonitsi kõnelenud ja läbirääkimiste kutse saanud.

Ligi selgitas, et esimeses järjekorras esitas Reformierakond ettepaneku Keskerakonnale sellepärast, et esialgsete kohtumiste käigus jäi mulje, et Isamaa ja sotsid ei saa omavahel läbi ning samasuguseid pingeid nagu olid Ratase valitsuses, Reformierakond ei tahaks.

Endine õiguskantsler, vandeadvokaat Allar Jõks selgitas "Ringvaates", kuidas põhiseaduse järgi valitsuse moodustamine edasi läheb.
Jõks

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: