Trump tühistab USA uued sanktsioonid Põhja-Koreale

Donald Trump.
Donald Trump. Autor/allikas: AFP Photo/Scanpix

USA president Donald Trump ütles reedel, et tühistab oma rahandusministeeriumi teatavaks tehtud uued sanktsioonid Põhja-Koreale.

"USA rahandusministeerium teatas täna, et täiendavad suuremahulised sanktsioonid lisatakse juba Põhja-Koreale kehtivatele sanktsioonidele. Olen andnud käsu need lisasanktsioonid tagasi võtta!" säutsus Trump Twitteris. 

President näis viitavat neljapäeval teatavaks tehtud sanktsioonidele kahe Hiina firma suhtes, mida süüdistatakse Põhja-Korea abistamises rahvusvahelistest sanktsioonidest möödahiilimisel, ja mille eesmärk oli survestada Pyongyangi tuumaprogrammist loobuma. 

Neljapäeval teatavaks tehtud sanktsioonid olid esimene märk USA suurenenud survest pärast Trumpi ja Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni tulemusteta lõppenud teist kohtumist veebruari lõpus Vietnamis. 

"President Trumpile meeldib esimees Kim ja ta ei arva, et neid sanktsioone läheb vaja," ütles Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders. 

USA riikliku julgeoleku nõunik John Bolton ütles neljapäeval, et sanktsioonide eesmärk on teha lõpp Põhja-Korea "ebaseaduslikele laevanduspraktikatele". 

"Sellele peaksid kõik tähelepanu pöörama ja vaatama üle oma tegevused, et tagada mitteseotus Põhja-Korea sanktsioonidest möödahiilimisega," lausus Bolton. 

Hiina jõudis neljapäeval kurta, et jõustab kõiki Põhja-Koreale kehtestatud ÜRO sanktsioone ning on vastu "ühepoolsete sanktsioonide kehtestamisele ja ekstraterritoriaalse jurisdiktsiooni kasutamisele mõne Hiina organisatsiooni vastu oma siseriiklike seaduste alusel". 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: