Edgar Savisaar vihjas võimalusele, et kandideerib europarlamenti

Edgar Savisaar.
Edgar Savisaar. Autor/allikas: Estonian Documentary/Youtube

Tallinna endine linnapea ja Keskerakonna kunagine esimees Edgar Savisaar vihjas pühapäeval avaldatud videopöördumises võimalusele, et kandideerib samuti Euroopa Parlamenti.

Samas ta lõplikult oma kandideerimisplaani ei kinnitanud, samuti ei selgitanud ta detailsemalt, millisel viisil või millises nimekirjas kandideerimine aset võiks leida.

"Ma olen rääkinud inimestega sellest, et võib-olla oleks ka minul aeg kandideerida Brüsselisse, Euroopa Liidu parlamenti. Kunagi ma olin Moskvas sealses parlamendis ja ma usun, et Eestile oli sellest ikkagi kasu. Brüsselis tulevad põnevad ajad nii, nagu omal ajal ka Moskvas olid. Ja sellest tuleb aru saada. Omal ajal, kui Eesti ühines Euroopa Liiduga, siis ma olin vist küll ainus, kes poliitikutest ütles, et tuleb mõelda oma enese peaga, aga mitte hurraaga iga asjaga kaasa minna. Selle eest mõisteti mind tookord karmilt hukka, aga ma arvan, et ma ütlesin õieti," rääkis ta.

"Mida ma seal Brüsselis siis õieti teeksin? Jah, meid on üle 700 saadiku. Seda on küllalt vähe olla üks nende hulgast. Ma mäletan, kui me lõime Balti keti selleks, et ühendada kolm Balti rahvast ja kõik teised, kes Baltimaades elavad. Ja ma arvan niimoodi, et see andis meile jõudu juurde. Praegu on isegi sellest vähe, kui Balti rahvad ühte ühendada. Ma arvan, et Läänemere maade rahvad peaksid üldse tunnetama ennast ühel joonel ja ajama ühist asja, sest et balti meri, Läänemeri on meid alati hoidnud ja balti mere äärsete rahvaste ühendamine, selline Balti fraktsiooni loomine võiks olla eesmärk, millest alustada," selgitas Savisaar.

Hetkel on Edgar Savisaar Tallinna linnavolikogu fraktsioonivaba liige.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: