Saksa firma nõuab EL-i otsusele viidates Google'ilt kahjutasu

Google.
Google. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksamaa hinnavõrdluseportaal Idealo kaebas kahjutasu saamiseks kohtusse Google'i emafirma ehk USA tehnoloogiahiiu Alphabet Inc. Saksa firma viitab oma kohtuhagis Euroopa Liidu kahe aasta tagusele otsusele trahvida 2,4 miljardi euroga Google'it selle eest, et viimane kuritarvitab oma domineerivat positsiooni otsingumootorina.

Kui kohtukaebust saadab edu, võib sellest kujuneda pretsedent, mis tekitab hulgaliselt teisi sarnaseid kohtukaebusi Google'i vastu, kirjutab Wall Street Journal.

Reedel Berliini kohtule esitatud hagis väidab Saksamaa juhtivat hinnavõrdlusportaali pidav Idealo Internet GmbH, et pärast seda, kui USA firma asus arendama oma hinnavõrdlusteenust Google Shopping, on Google'i otsingus raskem leida viiteid Idealo hinnavõrdlusportaalile.

Euroopa Komisjon trahvis 2017. aasta juunis Google'it 2,4 miljardi euroga just nimelt selle eest, et viimane kuritarvitas oma domineerivat positsiooni otsingumootorina, andes enda netipoodidele otsingutulemustes eelise. Otsust tehes kutsus Euroopa Komisjoni konkurentsivolinik Margrethe Vestager ettevõtteid üles kasutama seda aluseks, et Google'ilt kahjutasu nõuda.

Idealo soovib Google'ilt kahjutasuks 500 miljonit eurot.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: