Video: Prantsuse lennukikandja meeskond avaldas austust Jumalaema kirikule

Prantsuse mereväe lennukikandja Charles de Gaulle Jumalaema kirikule austust avaldamas.
Prantsuse mereväe lennukikandja Charles de Gaulle Jumalaema kirikule austust avaldamas. Autor/allikas: twitter.com/florence_parly

Prantsusmaa mereväe lipulaevaks oleva lennukikandja Charles de Gaulle'i (R 91) meeskond avaldas omapärase videoga austust Pariisi Jumalaema kirikule, kus puhkes möödunud nädalal laastav tulekahju.

Video sellest, kuidas lennukikandja pardal on mereväelastest moodustatud Jumalaema kiriku kujutis ja sõna "Paris", avaldas oma Twitteri-kontol ka Prantsusmaa kaitseminister Florence Parly.

Möödunud nädala esmaspäeval leidis keskaegses katedraalis aset ulatuslik tulekahju, mille tõttu hävis hoone katus ja 19. sajandist pärit haritorn. Suur osa Jumalaema kirikus asunud kunstiväärtustest õnnestus esialgse hinnangu kohaselt siiski päästa, samuti oli osa ajaloolisi arhitektuuridetaile juba varem renoveerimistööde tõttu hoonelt demonteeritud.

Põlengu asjaolude uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust, esialgse hinnangu kohaselt on tulekahju seotud just katedraalis toimunud renoveerimistöödega.

Katedraali taastamiseks on annetatud juba umbes miljard eurot ning president Emmanuel Macron on lubanud, et maailma kultuuripärandi hulka kuuluv kirikuhoone taastatakse viie aasta jooksul.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: