Paet: Euroopa Liitu astumisega määratles Eesti end lõplikult

Urmas Paet
Urmas Paet Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Euroopa Liiduga ühinedes määratles Eesti end lõplikult euroopaliku väärtusruumi liikmena, ütles endine välisminister Urmas Paet.

"Täna 15 aastat tagasi sai Eestist Euroopa Liidu liige. Sellega määratles Eesti end kindlalt ja lõplikult Euroopa demokraatlikku ja vabasse väärtusruumi," ütles Paet meediale saadetud avalduses.

Lisaks on Euroopa Liit aidanud kindlustada Eesti julgeolekut, märkis Paet. "Seda sammu pole meie riigi julgeoleku ja arengu kindlustamisel võimalik üle hinnata. Piisab, kui vaadata neid Ida-Euroopa riike, kes sellist valikut ei teinud. Nende territooriumil on sõjalised konfliktid, Vene väed, ulatuslik korruptsioon ja probleemid õigusriigiga," märkis Reformierakonna liige Paet.

"Eesti on sellisest olukorrast paljuski pääsenud seetõttu, et valisime tee Euroopa Liitu ja saimegi selle liikmeks. Koos tugeva julgeoleku, Euroopa ühtse majandusruumi, solidaarse EL-i eelarve ning inimeste vaba liikumisega. See kõik on väga oluline nii Eesti julgeoleku kui heaolu kindlustamisel," märkis Paet, kes oli Eesti välisminnister aprillist 2005 kuni novembrini 2014.

Eesti ühines Euroopa Liiduga 1. mail 2004 ühena kümnest riigist. Eestiga koos astusid 2004. aasta 1. mail Euroopa Liitu Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Slovakkia, Ungari, Sloveenia, Malta ja Küpros. Bulgaaria ja Rumeenia liitusid Euroopa Liiduga 2007. aastal ning Horvaatia 2013. aastal.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: