Reinsalu: kokkulepet piirilepingu viimiseks parlamenti koalitsioon sõlminud pole

Välisminister Urmas Reinsalu (I) ütles, et koalitsioon ei ole leppinud kokku Eesti-Vene piirileppe viimist parlamenti.

Riigikogu väliskomisjoni liige Ruuben Kaalep (EKRE) ütles esmaspäeval Vikerraadio saates "Välistund", et koalitsioonikõnelustel lepiti kokku, et Eesti-Vene piirilepingut parlamendi ette ratifitseerimiseks ei viida.

Urmas Reinsalu kinnitas "Välisilmale" antud intervjuus, et koalitsioonilepe viidet piirilepingule ei sisalda. Samas lubas ta teemat analüüsida ja vajadusel valitsusele oma ettepanekud esitada.

"Fakt on see, et kokkulepet piirilepingu viimiseks parlamenti see valitsusliit sõlminud ei ole. Kindlasti ma analüüsin seda teemat ja vajadusel esitan oma ettepanekud valitsusele, mis puudutab võimalikke järeldusi, kuidas seda küsimust tulevikus adresseerida. Aga kokkulepet me sel teemal sõlminud ei ole. Ja nagu ma ütlesin, Venemaa on hiljuti, viimase aasta jooksul sidunud mitmete muude poliitiliste küsimustega ka piirileppe probleemi," rääkis ta.

Viidates mitme välismeedia agentuuri artiklite pealkirjadele, kus tõsteti esile EKRE saamist valitsusse, nimetades parteid seejuures paremäärmuslikuks, küsis saatejuht, kas ametisoldud nädala jooksul on Reinsalu kolleegid selle vastu huvi tundnud. Reinsalu sõnul on ta hoopis ise oma kolleegidele helistanud ja rõhutanud, et uue valitsuse välispoliitika peajoon on järjepidevus.

"Kindlasti mingeid nõutuse momente ma ei ole oma kolleegide hinnangutes tajunud," lisas ta.

"Kõik välispoliitika ajajad saavad suurepärasselt aru, et iga riik läbi oma rahvaesinduse, läbi valimiste langetab ise oma poliitilisi valikuid. Kindlasti Eesti välispoliitiline kurss, senine lojaalsus oma liitlassuhetele Euroopa Liidus ja NATO-s ei ole kuidagi küsimärgi all," rääkis minister

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: