Taani esitas kümnele Danske panga eksjuhile kahtlustuse

Danske panga fassaad
Danske panga fassaad Autor/allikas: Reuters / Scanpix

Taani võimud esitasid kümnele Danske Banki endisele tippjuhile kahtlustuse nende osaluse kohta maailma üheks suurimaks rahapesuskandaaliks paisunud juhtumis, teatas ajaleht Berlingske kolmapäeval anonüümsetele allikatele viidates.

Kümne kahtlustuse saanute seas on ka oktoobris oma kohalt tagasi astunud Danske Banki endine tegevjuht Thomas Borgen, kelle kohta tuli samasisuline teade juba teisipäeval, lisas Berlingske.

Borgeni advokaat ütles teisipäeval ajalehele Borsen, et tema klient sai kahtlustuse ning uurijad otsisid tema kodu läbi.

Taani prokuratuuri esindajad keeldusid kolmapäeval toimuvat kommenteerimast, Borgeni advokaat jäi ajakirjanikele kättesaamatuks.

Kahtlustuste sisu on seni teadmata ning samuti ei nimetanud ajaleht kahtlustuse saanud inimeste nimesid.

Berlingske andmeil ei ole kahtlustuse saanute seas panga nõukogu - mis nimetab juhatuse ja paneb paika strateegia - liikmeid.

Taani suurima panga tegevus on uurimise all mitmes riigis, sealhulgas Ameerika Ühendriikides, kus Dansket võib oodata väga suur trahv. Lisaks käib uurimine ka Eestis, Suurbritannias, Prantsusmaal ja Saksamaal.

Taani riigiprokuratuur esitas novembris Danske Banki vastu esialgse kahtlustuse väidetavas rahapesuvastaste reeglite rikkumises Danske Eesti filiaalis. Tookord märkis prokuratuur, et see, kas süüdistus esitatakase ka mõnele füüsilisele isikule on täpsustamisel.

Danske Banki rahapesuskandaali sisuks on aastatel 2007-2015 läbi panga Eesti filiaali liikunud kahtlase taustaga raha, mida oli kokku umbes 200 miljardi euro eest ning mis oli suures osas pärit kas Venemaalt või teistest endistest Nõukogude Liidu liiduvabariikidest.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: