Kaljulaid kohtub ENPA delegatsiooni liikmetega ja teeb avalduse

Maria Jufereva-Skuratovski.
Maria Jufereva-Skuratovski. Autor/allikas: ERR

President Kaljulaid kohtub reede pärastlõunal riigikogu Euroopa Nõúkogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) delegatsiooni tulevaste liikmetega ja teeb seejärel pressiavalduse

ENPA delegatsioon esindab Eestit Euroopa Nõukogus. Selle tulevane juht on Maria Jufereva-Skuratovski ning liikmed Eerik-Niiles Kross ja Jaak Madison ning asendusliikmed Indrek Saar ja Raivo Tamm.

President teeb pressiavalduse ca 15.30.

Nädala eest jäi delegatsiooni uus esimees Maria Jufereva-Skuratovski usutluses ERR-ile ebamääraseks ja hoidus avaldamast oma seisukohta, kuidas peaks Eesti saadikud ENPA-s hääletama, kui juunis tõuseb päevakorda Venemaale hääleõiguse tagasiandmine. 

Jufereva-Skuratovski sõnul tema juuni lõpus toimuvast ENPA istungist osa ei võta, kuna ta on sel ajal pikalt etteplaanitud õppereisil.

Euroopa Nõukogu on 47 riiki ühendav rahvusvaheline organisatsioon, millel tugineb Euroopa Inimõiguste Kohus ning mille liikmed on ka Euroopa Liitu mittekuuluvad maad. Ainsana Euroopast ei kuulu organisatsiooni Valgevene.

Aprillis 2014 jäeti Vene delegatsioon ENPA-s Krimmi sündmuste pärast hääleõigusest ilma, hiljem kõrvaldati venelased ka ENPA juhtorganitest ja missioonidest. Solvunud Venemaa keeldus seepeale assamblee istungitel osalemisest ja 33 miljoni eurose liikmemaksu maksmisest. Summa moodustab nõukogu eelarvest umbes seitse protsenti.

Teema tõusis uuesti avalikkuse tähelepanu alla, kuna Euroopa Nõukogu ministrite komitee soovitas eelmisel nädalal ENPA-l astuda samme Venemaa delegatsiooni tagasivõtmiseks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: