USA ja Hiina kaubanduskõnelejad kohtuvad uuesti septembris

{{1564573260000 | amCalendar}}
Vasakult: USA kaubandusesindaja Lighthizer, Hiina asepeaminister Liu ja USA rahandusminister Mnuchin 31. juulil Shanghais.
Vasakult: USA kaubandusesindaja Lighthizer, Hiina asepeaminister Liu ja USA rahandusminister Mnuchin 31. juulil Shanghais. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA ja Hiina kaubanduskõnelejad leppisid kokku, et kohtuvad uuesti septembris, pärast "otsekoheseid, tõhusaid ja konstruktiivseid" kõnelusi kolmapäeval Shanghais, kirjutab Hiina riigimeedia.

USA rahandusminister Steven Mnuchin ja kaubandusvolinik Robert Lighthizer kohtusid kolmapäeval Hiina asepeaministri Liu He'ga, et jätkata kevadel soiku jäänud läbirääkimisi kaubandussõja lõpetamiseks.

"Osapooled pidasid otsekoheseid, väga tõhusaid ja konstruktiivseid põhjalikke kõnelusi oluliste ühishuvides olevate küsimuste üle majanduses ja kaubanduses," kirjutas Hiina riiklik uudisteagentuur Xinhua.

Läbirääkijad arutasid ka "Hiina plaani suurendada USA põllumajanduskaupade ostmist vastavalt siseriiklikele vajadustele ja neile ostudele soodsate tingimuste loomist" Ühendriikide poolt, kirjutas Xinhua.

Vahetult pärast USA läbirääkijate saabumist Shanghaisse kritiseeris USA president Donald Trump Twitteris Hiinat ja süüdistas seda Ühendriikide põllumajanduskaupade ostmata jätmises, kuigi riik oli seda varem lubanud.

Trump hoiatas ka, et Hiina ei ootaks kaubanduskokkuleppe sõlmimisega 2020. aasta USA presidendivalimisteni, "sest kui ma võidan, on see lepe, mis nad saavad palju karmim kui see, mille üle me praegu kõnelusi peame.. või seda ei tule üldse".

Valge Maja: Hiina kordas lubadust osta rohkem USA põllumajandustooteid

Hiina ametnikud kordasid viimases kaubandusläbirääkimiste voorus Shanghais lubadust suurendada USA põllumajandustoodete ostmist, teatas Valge Maja kolmapäeval. 

"Hiina pool kinnitas pühendumust suurendada USA põllumajandusekspordi ostmist," teatas Valge Maja avalduses lootuskiirest kahe riigi kaubandussõjas tõsiselt kannatada saanud Ühendriikide tööstusharule. 

Kõnelused olid konstruktiivsed ja uus läbirääkimisvoor peetakse septembri algul Washingtonis, lisas president Donald Trumpi administratsioon. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: