Šoigu: Venemaa läänepiiridel on pingeline, Moskva astub vastusamme

Kaitseminister Sergei Šoigu ja Kaliningradi oblasti kuberner Anton Alihhanov augustis õppusi jälgimas.
Kaitseminister Sergei Šoigu ja Kaliningradi oblasti kuberner Anton Alihhanov augustis õppusi jälgimas. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu ütles kolmapäeval ministeeriumis toimunud kolleegiumil, et olukord riigi läänepiiridel on pingeline ning Moskva kavatseb sellega seoses ka vajalikke samme astuda. Olukord on Šoigu hinnangul pingeline kolmel põhjusel.

"Olukord väljendub NATO sõjalise kohaloleku tugevdamises Ida-Euroopas, USA raketitõrjesüsteemide paigutamises Poola ja Rumeeniasse ning sõjalise koostöö laiendamises NATO ning Soome ja Rootsi vahel," vahendasid RIA Novosti ja Lenta Šoigu sõnu.

Kaitseministri sõnul rakendab Venemaa mitmeid meetmeid, et neid ohte neutraliseerida.

Šoigu loetles vastumeetmete seas muuhulgas seda, et veel enne aasta lõppu toimub Lääne sõjaväeringkonnas üle 20 õppuse, milles osalevad ka õhutõrje-, logistika- ja rannikukaitseüksused.

Samuti saab Lääne sõjaväeringkond juurde rohkem 1300 ühikut uut ja moderniseeritud sõjaväetehnikat ning suurendatakse isikkoosseisu. Ainuüksi sel aastal on palgatud juurde rohkem kui 9000 inimest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: