Kert Kingo vastab kolmapäeval esmakordselt riigikogus saadikute küsimustele

Kert Kingo.
Kert Kingo. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigikogu infotunnis sel kolmapäeval osaleb esimest korda väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo, kellele on riigikogu saadikute esitatud 15 küsimusest suunatud tervelt 13.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmest ministrile on küsimused registreerinud opositsioonisaadikud Reformierakonnast ja Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast ning fraktsioonitu Raimond Kaljulaid.

Reformierakondlastest Kaja Kallase küsimus puudutab väliskaubandust, Jürgen Ligi küsib majanduskasvu potentsiaali kohta, Mart Võrklaev eelarve teemal, Heiki Kranichi küsimus puudutab töökorraldust, Aivar Sõerd uurib Tallinna linnahalli renoveerimise teemat, Signe Kivi küsib ministrilt valdkonna saavutustest, Urmas Kruuse elu võimalikkusest maal ning Eerik-Niiles Kross rahvusvahelisest koostööst IT arengus.

Sotsiaaldemokraatidest pärib Lauri Läänemets haldusalas toimuva kohta, Heljo Pikhof valitsemisalas toimuva teemal, Jevgeni Ossinovski küsimus puudutab väliskaubandust, Ivari Padar tahab teada ettevõtlusvaldkonna eelarvest.

Raimond Kaljulaidi küsimus minister Kingole puudutab tehisintellekti.

Lisaks Kingole osaleb infotunnis veel ka rahvastikuminister Riina Solman, kellele on ette valmistatud kaks küsimust ning peaminister Jüri Ratas, kellele ei ole küsimusi registreeritud.

Vastavalt riigikogu kodu- ja töökorra seadusele kestab riigikogu infotund kaks tundi ning saadikul on küsimuse esitamiseks aega kaks minutit, ministril vastamiseks kolm minutit. Kui plaanitud küsimused saavad enne infotunni lõppu vastused, võib esitada valitsuse liikmetele ka täiendavaid küsimusi.

Riigikogu infotund algab kell 12 ja seda on võimalik jälgida otseülekandes portaalis ERR.ee.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: