M.W. Wool koondab 125 töötajat

{{1575636060000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Listeeriabakteriga kimpus olev kalatootja M.V. Wool alustab 125 töötaja koondamist 14. detsembril ning ei ole teada, kas ettevõte kunagi tegevust jätkab.

Pärast veterinaar- ja toiduameti (VTA) ettekirjutust, millega amet peatas ettevõtte tegevuse, esitas M.V. Wool töötukassale kollektiivse koondamise teate. Seaduses ettenähtud töötajate informeerimise ja konsulteerimise protsess lõpeb 14. detsembril, mil M.V. Wool alustab koondamisega.

"Kollektiivse koondamise puhul tööandja ei saa oma töötajat päeva pealt koondada ehk on vaja töötukassat kaks korda teavitada. Tööandja esitas esimese teate eelmisel nädalal. Kahe nädala pärast ehk 15 päeva pärast on õigus esitada teine teade. Teise teate esitamisest võib ta oma töötajale kätte anda koondamisteated. Samuti tööandjal on õigus see esimene teade tagasi võtta," selgitas töötukassa koondamistele reageerimise peaspetsialist Ljudmila Kondrašova "Aktuaalsele kaamerale".

Kuni selle nädala lõpuni jätkab M.V. Wool Harju ja Vihterpalu tehaste süvapuhastust, mis algas pärast VTA 25. novembri ettekirjutust ettevõtte tegevuse peatamiseks. Suurem osa kalatootja personalist tegelebki praegu tehaste süvapuhastusega, osa on aga sundpuhkusel.

Ettevõtte nõukogu esimees Meelis Vetevool ütles, et tegevuse taastamist ei saa lõplikult välistada, aga praegu pole teada, kas see toimub sellel kuul, järgmisel kuul või üldse mitte.

"Hetkel enamus inimesed puhastavad tehast, liine, monteerivad seadmeid lahti. Süvapuhastus käib. Garantiisid anda ei oska, oleneb kõik ametnikest. Kui süvapuhastusega valmis saadakse, siis tulevad nemad kordusproove võtma ja siis hakkab selguma see," rääkis Vetevool "Aktuaalsele kaamerale".

Teisipäeval jättis Tallinna halduskohus M.V. Wooli esialgse õiguskaitse taotluse suures osas rahuldamata. Kohtu hinnangul ei ole M.V. Wooli suhtes tehtud VTA ettekirjutuse täitmise peatamine täies ulatuses põhjendatud.

Kohus rahuldas M.V. Wooli taotluse vaid osas, mis puudutab M.V. Wooli lattu sisse ostetud pakendatud toorainet. Kohtu hinnangul on selles olukorras kaalukam rahvatervise kaitse vajadus, eriti arvestades asjaolu, et kaebaja ei ole ära näidanud, et ilmselge oht inimeste tervisele puudub.

VTA võttis meetmed M.V Wooli vastu tarvitusele pärast seda, kui tänavu märtsis tuli Euroopa toiduohutusasutuste kiirteavitussüsteemist häire, et viies riigis on avastatud listeeriabakter, mis on põhjustanud 15 haiguspuhangut. Tegemist oli tüvega ST1247, mida seostatakse ainult M.V. Wooliga ja mida VTA on ettevõtte toodetest ja tootmisest avastanud kokku 35 korral.

M.V. Wool on seisukohal, et nende kalatooted on alati vastanud Euroopa Liidus kehtivatele piirnormidele ning tooted on ohutud.

 

Toimetaja: Karin Koppel, Johannes Tralla, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: