Põhja-Korea korraldas "väga tähtsa katsetuse" raketibaasis

{{1575778680000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / AFP

Põhja-Korea korraldas "väga tähtsa katsetuse" satelliitide ja kaugmaarakettide stardikompleksis Sohaes, teatas riigimeedia pühapäeval.

"Väga tähtis katsetus korraldati Sohae satelliitide stardikompleksis 7. detsembril 2019," ütles Põhja-Korea Teaduste Akadeemia kõneisik.

Sellel katsetusel on "tähtis mõju" Põhja-Korea "strateegilise staatuse" muutumisele, ütles ta riikliku uudisteagentuuri KCNA edastatud avalduses.

Teaduste Akadeemia kõneisik ei andnud katsetuse kohta täpsemat teavet.

Põhja-Korea liider Kim Jong-un nõustus sulgema Sohae kompleksi, kui ta eelmisel aastal kohtus Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-iniga Pyongyangis. Lubadus oli osa usaldust suurendavatest meetmetest kahe Korea vahel.

Pyongyang teatas laupäeval, et tuumarelvitustamise kõnelused USA-ga on "kõnelustelaualt minema lennanud", ning sarjas ÜRO julgeolekunõukogu eurooplastest liikmeid, kes olid hiljuti hukka mõistnud Põhja-Korea ballistiliste rakettide katsetused.

Põhja-Korea ÜRO-saadiku Kim Song avaldus tuli pärast seda, kui Belgia, Eesti, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa ja Ühendkuningriik mõistsid kolmapäeval hukka Põhja-Korea jätkuvad ballistiliste rakettide katsetused ning ärgitasid rangelt jõustama Pyonyangile kehtestatud sanktsioone.

Songi sõnul on eurooplased paranoilised ja USA viimaste kuude poliitika vaenulik. Sellele viidates ütles ta: "(Põhja-Korea) ei pea praegu pidama USA-ga pikki kõnelusi ning tuumarelvitustamine on juba kõnelustelaualt minema lennanud."

Saadiku järgi on eurooplaste avaldus järjekordne tõsine provokatsioon. Põhja-Korea rakendab riigikaitsevõime tugevdamiseks õiglasi meetmeid, rõhutas ta.

Trump: Põhja-Korea võib vaenulikkusega kaotada kõik

USA president Donald Trump hoiatas pühapäeval järjekordse raketikatsetuse läbi viinud Põhja-Koread, et see võib vaenulikkusega Ühendriikide vastu kaotada kõik. 

"Kim Jong-un on liiga tark ja tal on kaotada liiga palju, kõik õigupoolest, kui ta tegutseb vaenulikul moel," kirjutas Trump Twitteris vastuseks katsetusele satelliitide ja kaugmaarakettide stardikompleksis Sohaes.

"Ta allkirjastas minuga Singapuris tugeva tuumadesarmeerimiskokkuleppe," jätkas Trump. "Ta ei soovi tühistada oma erisuhteid Ühendriikide presidendiga või sekkuda USA presidendivalimistesse novembris."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: