Geoloogiateenistus sai kinnitust Jõhvi-aluse maapõue rauarikkuse kohta

Lääne-Virumaal Arbaveres asuvas Eesti Geoloogiateenistuse maapõue uurimiskeskuses on tehtud esimesed tööd Jõhvi rauamaardlast eelmise aasta lõpus ja käesoleva aasta alguses maapinnale toodud puursüdamikega. Need on kinnitanud ligemale sada aastat tagasi saadud infot selle kohta, et Jõhvi-alune maapõu on väga rauarikas.

Kokku on Jõhvi rauaanomaalia piirkonnast uurimismaterjali enam kui 2,7 kilomeetri jagu. Uuetele südamikele lisaks on kasutada võrdluseks 1930. aastatel tehtud puursüdamikke, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Geoloog Siim Nirgi sõnul antakse täpsem ülevaade maapõuest saadud teabest aasta lõpus, kuid esimesed uuringud on näidanud, et väärtuslike andmete saamiseks on puurides kivimkeha tabatud võrdlemisi hästi.

"Vaatlused ütlevad seda, et meil on tegu magnetiliste kivimitega, mis sisaldavad rauda. Sulfiidid sisaldavad rauda ja näiteks ka väiksemal määral vaske. Kogustest me praegu rääkida ei saa. Need mineraalid ja elemendid, mida me sealt tahtsime leida, need seal on. Selles mõttes mööda me millestki ei puurinud," rääkis Nirgi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: