Graafik: Euroopa Komisjoni plaanitava taaskäivitamisfondi jaotus

Euroraha.
Euroraha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Komisjon avalikustas plaani, kuidas jaotuks kavandatav 750 miljardi euro suurune taaskäivitamisfond liikmesriikide vahel.

Euroopa Komisjoni tegi kolmapäeval ettepaneku moodustada koroonakriisist halvatud majanduse taaskäivitamiseks fond Next Generation EU suurusega 750 miljardit eurot, millest 500 miljardit antakse enim abi vajavatele riikidele tagastamatu toetusena ja 250 miljardit laenudena.

Uudisteportaal Politico on võimaliku rahajaotuse andmed kokku kogunud.

Praeguse kava järgi saaks Eesti kokku 3,3 miljardit eurot, sellest 1,9 miljardit toetuste ja 1,4 miljardit laenudena.

Suurima osa fondist saaksid Itaalia ja Hispaania, kes on ka Euroop Liidus koroonaviirusest enim mõjutatud riigid.

Itaaliale näeb Euroopa Komisjon ette 81,8 miljardit eurot toetuste ning 90,9 miljardit laenudena. Hispaania saaks 77,3 miljardit eurot toetuste ning 63,1 miljardit laenudena.

 

Itaaliale ja Hispaaniale järgnevad Poola, Prantsusmaa ja Kreeka, kuid nende saadav raha fondist on juba umbes kaks korda väiksem. Poola peaks saama 37,7 miljardit eurot toetusi ja 26,1 miljardit eurot laenu. Kreeka saaks 22,6 miljardit eurot toetusi ja 9,4 miljardit eurot laenu.

Prantsusmaale on aga ette nähtud vaid 38,8 miljardit eurot toetusi. Ka Saksamaa, Holland, Belgia, Rootsi, Austria, Soome, Taani ja Iirimaa saaksid fondist vaid toetust.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: