Le Peni partei jõudis Vene laenu osas kokkuleppele

Prantsusmaa RahvuslikU Liidu liider Marine Le Pen 2017. aastal Moskvas pressikonverentsil.
Prantsusmaa RahvuslikU Liidu liider Marine Le Pen 2017. aastal Moskvas pressikonverentsil. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS / Maxim Shemetov

Prantsusmaa paremäärmuslik Rahvuslik Liit, mida juhib Marine Le Pen, saavutas kohtus kokkuleppe Venemaa firmaga kuue aasta taguse laenu tagasimaksmise tingimuste osas.

Suurtes võlgades Prantsuse Rahvuslik Liit võttis 2014. aastal Tšehhis tegutsevast Vene pangast First Czech Russian Bank üheksa miljonit eurot laenu, et valmistuda Le Peni kampaaniaks 2017. aasta presidendivalimistel. Lääneriikide pangad olevat neile laenu andmisest keeldunud, ütles Le Pen siis.

Praeguseks on First Czech Russian Bank oma litsentsist ilma jäänud, kuna ei vastanud kapitali adekvaatsuse nõuetele. Parteile antud laenu omandas pangalt Vene ettevõte Aviazapchast, mis tegeleb lennukite tagavaraosade müügiga, selgus kohtu dokumentidest. Aviazapchast esitas Prantsuse Rahvusliku Liidu vastu hagi eelmise aasta detsembris.

Moskva arbitraažikohtu pühapäeval avaldatud dokumentidest selgus, et osapooled jõudsid eelmisel nädalal oma vaidluse lahendamiseks kokkuleppele.

Kohtuotsuses öeldakse, et Aviazapchast loobub nõudest laen ennetähtaegselt tagasi maksta ning samuti Prantsuse partei suhtes määratud trahvidest. Laen tuleb tagasi maksta hiljemalt 2028. aastaks.

Kaks Prantsuse panka sulgesid Rahvuslik Liidu kontod kuus kuud pärast seda, kui Le Pen kaotas presidendivalimistel Emmanuel Macronile. Pangad kinnitasid, et tegutsesid vastavalt regulatsioonidele.

Le Pen, kes on öelnud, et on Vene presidendi Vladimir Putini austaja, lubas oma presidendikampaania ajal 2017. aastal Venemaa-poliitika pehmendamist ja kutsus lääneriike loobuma Moskva suhtes kehtestatud majandussanktsioonidest.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: