Saksa minister: kõik sanktsioonid Venemaa vastu on võimalikud

Michael Roth.
Michael Roth. Autor/allikas: Välisministeerium

Saksamaa peab olema avatud kõigile valikutele seoses Venemaa vastu suunatud võimalike sanktsioonidega, ütles teisipäeval Euroopa asjade minister Michael Roth.

"Oleme selgel seisukohal, et me kaalume kõiki võimalikke vahendeid," ütles minister vastuseks AFP küsimusele, mida Saksamaa Venemaa suhtes ette võtab. 

Eelmisel nädalal teatas Saksamaa, et 44-aastase Venemaa opositsioonipoliitiku ja korruptsiooniküti Aleksei Navalnõi mürgitamine nõukogudeaegse närvimürgiga Novitšok on ühemõtteliselt tõestatud.

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel on öelnud, et ainult Venemaa saab selles küsimuses vastuse anda ja ta peab seda tegema. 

Moskva on seotust mürgitamisega eitanud ja nimetanud Venemaa süüdistamist absurdseks. 

Esmaspäeval ütles Merkeli pressiesindaja, et ta ei välista samme gaasijuhtme Nord Stream 2 osas, kui Venemaa Navalnõi mürgitamise uurimisega toime ei tule. 

Ka Roth rõhutas, et valmis ollakse kõigiks sanktsioonideks, aga vastus kujuneb Euroopa riikide tihedas koostöös. Saksamaa on praegu Euroopa Liidu eesistuja. 

Samuti märkis Roth, et küsimus ei ole kahe riigi suhetes. "See on konflikt Venemaa ja demokraatlike, konstitutsioonipõhiste riikide vahel nii Euroopas kui ka mujal maailmas."

"Navalnõi mürgitamine on keemiliste relvade kokkuleppe räige rikkumine ja sellel on rahvusvaheline, mitte kahepoolne iseloom," ütles Roth.

Ministri sõnul tuleb anda selge signaal ning mõrvakatset Venemaa režiimi, valitsuse ja presidendi kriitiku vastu ei saa kuidagi sallida.

Siiski väljendas Roth lootust, et sanktsioone õnnestub vältida ja Venemaa võimud näitavad üles koostöövalmidust.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: