Navalnõi kavatseb meedia andmetel Venemaale naasta

Aleksei Navalnõi miitingul kõnet pidamas.
Aleksei Navalnõi miitingul kõnet pidamas. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Venemaa opositsioonijuht Aleksei Navalnõi kavatseb pärast mürgitusest tervenemist Venemaale naasta, teatas esmaspäeval ajaleht New York Times viidates Saksamaa julgeolekuallikale.

"Navalnõi ei plaani Saksamaale emigreeruda. Ta soovib naasta koju Venemaale ja jätkata oma missiooni," sõnas allikas.

Ametniku sõnul on Navalnõi oma seisundist, asukohast ja sellest mis juhtus, igati teadlik.

Ajalehe andmetel ei soovi Navalnõi ühtlasi, et Saksamaa võtaks vastu Venemaa ettepaneku tema juhtumi ühisuurimiseks.

"Härra Navalnõi on haiglas endiselt Saksa politsei tugeva kaitse all. Vestluses Saksamaa prokuröriga keeldus ta koostööst, millega pidas silmas Venemaa ettepanekut Saksamaale tema juhtumit ühiselt uurida," sõnas allikas.

Berliini Charité haigla teatas varem päeval, et Navalnõi seisund on paranenud ja ta suudab lühikeseks ajaks voodist tõusta.

"Patsient on edukalt mehaanilise ventileerimise alt eemaldatud," teatas haigla avalduses. "Ta tegeleb praegu liikumise taastamisega ning suudab lühikesteks perioodideks voodist lahkuda."

Ka Prantsusmaa ja Rootsi labori kinnitasid esmaspäeval Saksamaa järeldusi, et Navalnõi mürgitati närvimürgiga Novitšok. 

Navalnõid tabas mürgitus 20. augustil, kui ta oli alustanud lendu Tomskist Moskvasse. Lennuki meeskond otsustas teha maandumise Omskis, kus Navalnõi haiglasse toimetati. Vene arstid andsid Navalnõi ootamatu haiguse põhjuste kohta ebamääraseid selgitusi ning väidetevalt venitasid tema lubamisega ravile Saksamaale, kuhu ta siiski kolmandal päeval jõudis.

Saksamaa teatas üle-eelmisel nädalal, et tema sõjaväelaboris tehtud test näitas selgelt, et Navalnõi mürgitati Nõukogude Liidus väljatöötatud närvimürgi Novitšok ühe modifikatsiooniga.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: